12.09.2020

Tylko punkt akademików w Radomiu na inaugurację sezonu

Na inaugurację nowego sezonu PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 2:3 (17:25, 25:23, 25:19,  21:25, 13:15) z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Po słabszym początku spotkania akademicy szybko poprawili swoją grę. Jednak w końcówce do głosu ponownie doszli gospodarze.

Daniel Castellani zdecydował się od pierwszej minuty spotkania inaugurującego nowy sezon postawić na Jędrzeja Gruszczyńskiego, Kamila Droszyńskiego, Dmytro Teryomenko,  Javiera Octavio Concepcion, Wojciecha Żalińskiego, Robberta Andringę i Damiana Schulza. Jednak po bardzo nieudanym pierwszym secie (przegranym zdecydowanie 17:25) musiał szukać zmian.

Akademicy źle weszli w mecz. A impuls do poprawy gry dali zmiennicy, m.in. Ruben Schott. Niemiec poprawił przyjecie w drużynie z Kortowa, ale zaczął także punktować. A wtórował mu kapitan Indykpolu Robbert Andringa. Świetnie swoją przygodę z nową drużyną rozpoczął także atakujący akademików Damian Schulz. W całym meczu zdobył ponad 20 punktów i był najskuteczniejszy w drużynie gości. Dobrą zmianę dał również Dawid Woch.

Drugi i trzeci set to spokojna gra olsztynian, która przełożyła się na wygrane 25:23 i 25:19. W czwartej partii ponownie do głosu doszli gospodarze. Od jego połowy Czarni budowali swoją przewagę i doprowadzili do tie-breaka (25:21). W ich szeregach błyszczał Dawid Konarski. Solidnie prezentowali się też Dawid Dryja, Bartosz Firszt i Brenden Sander.

Decydujący set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Ale od stanu 3:3 kolejne cztery akcje wygrali radomianie i zbudowali sobie przewagę, której podopiecznym Daniela Castellaniego nie udało sie odrobić. Choć zabrakło niewiele. Przegrali 13:15 a w całym spotkaniu 2:3.

"Jestem zawiedzony porażką. Po pół roku bez rytmu meczowego, bez rozegrania spotkania ligowego, ciężko jest od samego początku pokazać 100% swoich możliwości. Czuliśmy tremę na początku, przez co nie wszystko wychodziło nam tak, jak tego byśmy chcieli. W drugiej i trzecie partii wróciliśmy na odpowiednią drogę. W ostatnich dwóch odsłonach również mieliśmy fragmenty dobrej gry, lecz to okazało się za mało" - mówił po meczu kapitan akademików Robbert Andringa.

O ocenę spotkania Mateusz Lewandowski poprosił także Dawida Wocha i Kamila Droszyńskiego. Posłuchajcie naszych pomeczowych rozmów!

W drugiej kolejcie Indykpol AZS Olsztyn podejmie w Hali Urania Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie zaplanowano w sobotę 19 września o 17:30. Transmisja na antenie Radia UWM FM.