Aktualności
10.09.2020

Warmia Energa Olsztyn na ostatniej prostej przed nowym sezonem

"Na zwycięstwa przyjdzie czas w lidze" - zapewnia Mateusz Kopyciński, nowy kapitan Warmii Energa Olsztyn. Jego drużyna w okresie przygotowawczym rozegrała do tej pory pięć spotkań sparingowych. Przegrała cztery z nich. Nowy sezon w pierwszej lidze podopieczni Jarosława Knopika rozpoczną 27 września.

 

Przygotowania do nowego sezonu Warmia Energa Olsztyn rozpoczęła 3 sierpnia. Po kilku dniach treningów w Hali Urania drużyna udała się na tygodniowy obóz w Rynie. Później na swoim terenie rozegrała pierwsze sparingi. Podopieczni Jarosława Knopika przegrali 19:27 (11:13) z MMTS-em Kwidzyn oraz 22:23 (12:11) z KPR-em Legionowo.

Po kolejnym tygodniu zajęć przyszedł czas na rewanż z ekipą z PGNiG Superligi. W Kwidzynie ponownie górą był MMTS. Wygrał nawet bardziej zdecydowanie 39:19. W miniony weekend olsztynianie uczestniczyli natomiast w turnieju towarzyskim w Sierpcu. W półfinale ulegli pierwszoligowym rezerwom Orlen Wisły Płock 15:18 (7:11). A w meczu o trzecie miejsce pokonali 40:19 (18:9) AZS AWF Warszawa.

"To okres, w którym trzeba się zgrać.  Jest dużo nowych chłopaków, którzy mają głód gry. Przyszli do zespołu i chcieli udowodnić wszystkim swoją wartość. Trener musi to wszystko poukładać. Podczas obozu miał okazję tak naprawdę poznać tych nowych chłopaków - zobaczyć jak spisują się na treningach i  wprowadzić ich w naszą taktykę, filozofię gry" - podsumowuje Mateusz Kopyciński. "Klub zapewnił nam sparingi na najwyższym poziomie. Sprawdzaliśmy, jak nasza gra wygląda w meczu. Niestety nie udało się wygrać z Kwidzynem i Legionowem. Ale bardziej chodziło o to, żeby każdy mógł pokazać na co go stać i w jakich systemach gry może się najlepiej odnaleźć. Myślę, że trener ma dużo materiału do analizy. Na zwycięstwa przyjdzie czas w lidze" - dodaje.

Kapitan Warmii Energa Olsztyn podkreśla, że drużyna stawia sobie jeden główny cel. "W każdym meczu chcemy walczyć o 3 punkty. I to jest nasz cel na ten sezon. Trzeba się na tym skupić i mierzyć jak najwyżej!"

Z Mateuszem Kopycińskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

12 września Warmia Energa Olsztyn rozegra kolejne spotkanie sparingowe z KPR-em Legionowo (wyjazd). 18 września w Hali Urania na koniec przygotowań formę drużyny Jarosława Knopika sprawdzi jeszcze Szczypiorniak Olsztyn. Pierwszy mecz ligowy w sezonie 2020/2021 olsztyński zespół ma zaplanowany 27 września. W Hali Urania (o 16:00) zmierzy się z SMS-em ZPRP Gdańsk.

Kadra Warmii Energa Olsztyn na sezon 2020/2021:

Cezary Kaczmarczyk - bramkarz
Krystian Matusiak - bramkarz
Daniel Makowski - bramkarz
Mateusz Kopyciński - skrzydłowy
Wojciech Golks- rozgrywający
Piotr Dzido - kołowy
Marcin Malewski - rozgrywający
Michał Sikorski - skrzydłowy
Paweł Deptuła - rozgrywający
Marek Starzec - skrzydłowy/rozgrywający
Jakub Zemełka - kołowy
Jakub Kozłowski - kołowy
Robert Targoński - rozgrywający
Adam Konkel - skrzydłowy
Szymon Hegier - kołowy (kontuzja)
Damian Didyk - rozgrywający
Adrian Chełmiński - rozgrywający
Marcin Laskowski - rozgrywający

Przyjaciele - stań się jednym z nich: