03.08.2020

Wystartował nowy sezon forBET IV Ligi

Za nami pierwsza kolejka sezonu 2020/2021 forBET IV Ligi. Liderem rozgrywek są rezerwy Stomilu Olsztyn, które w derbowym spotkaniu w stolicy regionu pokonały 6-0 Warmię Olsztyn. Dobry start zanotowały także: Polonia Lidzbark Warmiński, Motor Lubawa, GSZS Rybno, GSZS Rybno, Zatoka Braniewo i Mamry Giżycko.

Obie olsztyńskie drużyny przed nowym sezonem znacznie odmłodziły swoje kadry. Warmia długo walczyła też o to, by móc rozgrywać swoje spotkania na własnym stadionie przy ul. Sybiraków. Dzięki wsparciu wielu osób, udało się doprowadzić go do stanu, który pozwolił na otrzymanie licencji. Natomiast rezerwy Stomilu opierają się obecnie głównie o młodzież "Dumy Warmii". Trenerzy  Paweł Głowacki i Łukasz Jegliński nie mogą liczyć jeszcze na wsparcie zawodników z pierwszego zespołu. Jednak w pierwszym spotkaniu to ich podopieczni okazali się zdecydowanie lepsi.

Wynik otworzył w 34 minucie przepięknym strzałem Maciej Serbinowicz. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Jakub Brdak i biało-niebiescy prowadzili 2-0. W drugiej połowie kolejne bramki dorzucili: Hubert Szramka oraz dwaj zmiennicy - Bartosz Florek i Łukasz Borkowski (dwie).

"Wierzyłem w swoich chłopaków. Wiedziałem, że stać nas na zwycięstwo. Na pewno rozmiary aż wysokiego zwycięstwa się nie spodziewałem. Ale cieszy mnie to, że chłopaki realizowali założenia, które sobie nakreśliliśmy" - podsumował trener Głowacki. "Na pewno dużo ożywnienia dały zmiany, które zrobiliśmy. Na ławce mieliśmy chłopaków, którzy dysponują dużą szybkością. I kontry w końcowej fazie meczu przyniosły nam trzy bramki. To uspokoiło grę."

Wojtek Miśkiewicz po meczu rozmawiał także z trenerem Warmii Olsztyn Tomaszem Aziewiczem. Posłuchajcie!

Warmia Olsztyn – Stomil II Olsztyn 0:6 (0:2)
Serbintowicz 34', Brdak 40', Szramka 55', Florek', Borkowski 86', 88'

Warmia: Sokołowski – Typa, Gębicki (79' Stachowski), Łuczyński, Sulikowski, Marchlewski, Szymborski, Izdebski, Wiśniewski, Czaplicki (54' Bogdanowicz), Filipek (70' Lejman).
Stomil II: Kanclerz – Dziemidowicz (81' Przychodzki), Dowgiałło, Sadowski (83' Supranowicz) – Puszkar, Szramka, Serbintowicz, Świder (60' Florek), Grzeszczyk (20' Brdak; 82' Krogól), Walendykiewicz – Rak (65' Borkowski)