Aktualności
02.08.2020

Kulomioci testowali kortowski stadion lekkoatletyczny

Konrad Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie. W swojej najlepszej próbie zawodnik klubu AZS UWM Olsztyn osiągnął 20 metrów i 51 centymetrów. Drugi był Sebastian Łukszo (AZS UMCS Lublin). W ramach treningu kulomioci rywalizowali także... w rzucie dyskiem.

Zorganizowane w Kortowie 2 sierpnia zawody miały być dla Konrada Bukowieckiego okazją do sprawdzenia formy po zakończonym właśnie obozie przygotowawczym w Spale. Obok reprezentanta klubu AZS UWM Olsztyn do rywalizacji stanęli młodzi zawodnicy z Warmii i Mazur oraz Sebastian Łukszo (AZS UMCS Lublin), który w tym roku pchnął swój rekord życiowy (19,65 metra). I właściwie jedynie on mógł zagrozić Mistrzowi Polski i Europy.

Jedynie Bukowieckiemu udało się jednak przekroczyć barierę 20 metrów. W swoich trzech najlepszych próbach osiągnął kolejno: 20.09 , 20.25 i 20.51 metra. Drugi był Łukszo z wynikiem 19.31 m. Trzecie miejsce - z bardzo odległym rezultatem 15.74 m - zajął Jakub Borkowski (Gwardia Szczytno).

"To był bardzo kameralny meeting. Nie chcieliśmy go też za bardzo nagłaśniać, bo nasza forma na to nie pozwala. Chodziło o to, żeby się sprawdzić. Inaczej się rzuca czy pcha na zawodach a inaczej na treningu. Ale fajnie, że udało się tu wystartować" - mówił Konrad Bukowiecki, który okazał się także najlepszy w konkursie... rzutu dyskiem. Rzucał regularnie. W najlepszych swoich próbach osiągnął kolejno: 52.16, 52.24 i 52.23 metra. "Za małolata rzucałem dyskiem bardzo daleko. Do tej pory rekord Polski do lat 18 należy do mnie. Trzy lata temu rzuciłem 58.30 metra. Natomiast później się to zatarło i porzuciłem dysk. Także widać te braki..."

A jak ocenia swój kortowski start w konkursie pchnięcia kulą? "Nie są to wyniki, które by mnie zadowalały. Mnie zadawalają wyniki ponad 21,5 metra. Natomiast wiadomo jaki jest ten sezon, ile problemów było z przygotowaniami. Nie ma wielkiego dramatu. Ale fajerwerków też nie ma. 20 metrów to dla mnie taka granica wstydu. Jeśli pcham krócej - to znaczy, że naprawdę coś jest nie tak."

Z Konradem Bukowieckim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

5 sierpnia Konrad Bukowiecki miał rozpocząć kolejny obóz przygotowawczy w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpisjkich w Centniewie. Natomiast u jednego ze sportowców wykryto tam w weekend koronawirusa. Pod znakiem zapytania stoi zatem także start w Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. "Czekamy na informacje. Wtedy podejmiemy kolejne decyzje" - mówi krótko kulomiot z Olsztyna.

O przygotowaniach do kolejnych startów i kortowskim meetingu rozmawialiśmy także z trenerem Ireneuszem Bukowieckim. Posłuchajcie!

Najważniejszą imprezą tego sezonu będą sierpniowe lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Zaplanowano je w dniach 28-30 sierpnia we Włocławku. Wcześniej Konrad Bukowiecki pojawi się jeszcze m.in. na Memoriale Józefa Żylewicza w Gdańsku (15.08), Memoriale Wiesława Maniaka w Szczecinie (16.08), Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy (19.08) i Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie (25.08).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: