31.07.2020

Wojewódzki Puchar Polski 2019/2020 na Warmii i Mazurach dla Sokoła Ostróda

W finale Wojewódzkiego Pucharu Polski na Warmii i Mazurach Sokół Ostróda pokonał 2-1 Znicz Biała-Piska. To czwarty tytuł wywalczony przez beniaminka piłkarskiej II ligi. W nagrodę drużyna prowadzona od niedawna przez Piotra Jacka zagra w 1/32 finału Pucharu Polski. Zgarnęła też 40 tysięcy złotych.

Mecz finałowy został rozegrany 31 lipca na stadionie Polonii Lidzbark Warmiński. Zdecydowanym faworytem spotkania był Sokół Ostróda. Beniaminek II ligi w półfinałowym starciu rozgromił 11:0 rezerwy Stomilu Olsztyn. I choć w przerwie wakacyjnej boryka się ze swoimi problemami (drużynę czekają spore zmiany kadrowe), to jednak właśnie na zespół prowadzony przez Piotra Jacka stawiała większość ekspertów i kibiców z Warmii i Mazur.

Już w piątej minucie Sokół prowadził 1-0. Podanie Tomasza Gajdy z prawej strony boiska pewnym strzałem z 5 metrów wykorzystał Piotr Okuniewicz. Ale już w 28. minucie wyrównał Znicz. Wrzutkę z autu przedłużył Jacek Dzienis a do bramki trafił Bartosz Giełażyn. To jednak podrażniło drużynę z Ostródy, która znów zaczęła atakować. I ponownie wyszła na prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Piotr Okuniewicz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1. A w drugiej, choć obie strony próbowały konstruować akcje i zagrozić bramce rywala, wynik nie uległ zmianie. Najbliżej szczęścia był Michał Zimmer, którego kapitalne uderzenie z 23 metrów zatrzymało się na poprzeczce bramki Znicza.

Znicz Biała Piska – Sokół Ostróda 1:2 (1:2)
Giełażyn 28’ – Okuniewicz 5’, 33’ (k)

Sokół: Niezgoda – Zimmer, Wicki (17’ Kalinowski), Mazurowski , Żwir – Rugowski, Święty, Gajda, Brzuzy, Dobosz – Okuniewicz
Znicz: Radzikowski – Kossyk (58’ Romachów), Dzienis, Molski, Denert (82’ Nowak), Jambrzycki (58’ Kalinowski), Kosiński, Furman, Fiedorowicz (70’ Rybacki), Kuśnierz (58’ Famulak), Giełażyn.

Sokół Ostróda będzie reprezentował województwo warmińsko-mazurskie w centralnych rozgrywkach pucharowych. W 1/32 Totolotek Pucharu Polski na wyjeździe zmierzy się ze zwycięzcą Śląskiego Pucharu Polski. Tam w finale 4 sierpnia zagrają rezerwy Rakowa Częstochowa z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.