Aktualności
31.07.2020

Stomil Olsztyn oraz Warmia Olsztyn przed nowym sezonem forBET IV Ligi

Derbowym spotkaniem na stadionie przy ul. Sybiraków sezon 2020/2021 w forBET IV Lidze rozpoczną drużyny Warmii Olsztyn oraz rezerw Stomilu. Przed startem rozgrywek w studiu Radia UWM FM gościliśmy trenerów obu zespołów: Pawła Głowackiego, Łukasza Jeglińskiego i Tomasza Aziewicza.

Obie drużyny do nowego sezonu przystępują z bardzo odmłodzoną kadrą. "Wiele osób, które stanowiły trzon tego zespołu odeszło. Natomiast musimy też liczyć się z tym, że na początku tego sezonu na pewno nie będziemy zasilani zawodnikami z pierwszego zespołu. Także tak naprawdę ta drużyna składa się praktycznie z samej młodzieży" - mówi trener rezerw Stomilu Olsztyn Paweł Głowacki. A jego asystent Łukasz Jegliński dodaje: "Ci zawodnicy są jeszcze na prawdę młodzi, ale jest u nich widoczny potencjał. Wiadomo, że najtrudniejszym etapem jest przejście z wieku juniora do seniora. Zawodnicy, którzy wyrózniają się wśród juniorów po przeskoku do seniorów muszą wykazać więcej dojrzałości i nad tym będziemy pracować. Naszym celem jest zbudowanie zespołu, który będzie dobrze prezentował się w IV lidze."

A jak układa się współpraca dwóch byłych zawodników Stomilu na ławce trenerskiej? "Bardzo pozytywnie! Spędziliśmy obok siebie na boisku w środku pomocy wiele lat. Znamy się jak łyse konie i mamy podobny pogląd na piłkę oraz to jak poszczególni zawodnicy powinni swoje zadania na boisku realizować."

Z Pawłem Głowackim i Łukaszem Jeglińskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Swoje domowe mecze rezerwy Stomilu Olsztyn rozgrywać będą na boisku w Jezioranach. Natomist rozgrywki zainaugurują derbowym spotkaniem z Warmią Olsztyn - na stadionie przy ul. Sybiraków - w sobotę 1 sierpnia o 13:00.

Warmia w ostatnich miesiącach zmagała się z wieloma problemami. Wychodzi jednak na prostą. "Najważniejszym celem dla nas było zdobycie licencji na grę na stadionie przy ul. Sybiraków. Bo w ubiegłym sezonie drużyna musiała sobie radzić w roli gospodarza na boiskach rywali, co nie było komfortowe. Współnymi siłami - dzięki olbrzymiej pracy zarządu, rodziców dzieci z drużyn młodzieżowych i pomocy osób z OSiR-u - doprowadziliśmy do tego, że powstał płot i wybudowaliśmy boisko, które zostało zdewastowane przez dziki. Jesteśmy naprawdę wdzięczni za okazaną pomoc. Bez tego nie moglibyśmy ruszyć z rozgrywkami" - podkreśla trener Tomasz Aziewicz.

Warmia Olsztyn nie będzie jednak należała do faworytów rozgrywek forBET IV Ligi. "Z poprzedniej drużyny zostało kilku zawodników. Trzeba było odbudowywać kadrę, wzmocnić się juniorami. Ale stajemy na nogi. Co będzie? To wielka niewiadoma. Natomiast cieszy, że frekwencja na treningach jest duża. Natomiast są to młodzi chłopcy i  potrzebują czasu, żeby okrzepnąć. To wyzwanie dla nas. Ale wierzę, że będziemy sprawiać niespodzianki. Kluczowym celem jest utrzymanie. Ale po to wychodzimy na boisko, żeby wygrać każdy mecz" - zapowiada szkoleniowiec.

Z Tomaszem Aziewiczem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

W nowym sezonie forBET IV ligi wystartuje 18 drużyn: ZKS Olimpia II Elblągm Stomil II Olsztyn SA, MLKS Motor Lubawa, MKS Zatoka Braniewo, MKS Polonia Lidzbark Warmiński, MKS Olimpia Olsztynek, MKS Mrągowia Mrągowo, MKS Mazur Ełk, MKS Korsze, MKS Błękitni Orneta, LKS Błękitni Pasym, KKS Warmia Olsztyn, KKS Granica Kętrzyn, ITS Jeziorak Iława, GSZS Rybno, GKS Pisa Barczewo, GKS Mamry Giżycko i BKS Tęcza Biskupiec.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: