Aktualności
31.07.2020

Konrad Bukowiecki w niedzielę sprawdzi formę w Kortowie

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie odbędzie się meeting, w którym formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski sprawdzi m.in. Konrad Bukowiecki. O zawodach opowiedział nam jego trener i tata - Ireneusz Bukowiecki

 

Zaplanowane na najbliższą niedzielę 2 sierpnia zawody mają być dla Konrada Bukowieckiego okazją do sprawdzenia formy po zakończonym właśnie obozie przygotowawczym w Spale. "Tych startów w tym roku nie mamy za dużo. Chcemy zrobić oficjalne zawody. Natomiast traktujemy to jako taki sprawdzian po zgrupowaniu. Konrad wystartuje w konkursie pchnięcia kulą i (chyba też) rzutu dyskiem" - mówi trener a prywatnie ojciec zawodnika AZS-u UWM Olsztyn Ireneusz Bukowiecki. "Ten rok jest dziwny, także trzeba szukać startów."

Oprócz Konrada Bukowieckiego na stadionie w Kortowie pojawią się także m.in. Sebastian Łukszo (AZS UMCS Lublin), który w tym roku pchnął swój rekord życiowy (19,65 metra), wicemistrz Europy juniorów Wojciech Marok (UKS Orkan Środa Wlkp.) oraz młodzi zawodnicy z kraju i regionu.

Z Ireneuszem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Początek niedzielnych zawodów na stadionie lekkoatletycznym w Kortowie o 15:00. Wstęp wolny! Zachęcamy więc do kibicowania!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: