Aktualności
28.07.2020

Kto opuści Stomil Olsztyn przed nowym sezonem?

Mateusz Gancarczyk, Wojciech Hajda, Lukáš Kubáň, Michał Leszczyński i Artur Siemaszko nie zagrają w kolejnym sezonie w Stomilu Olsztyn. Takie informacje docierają z siedziby klubu. Nie wiadomo także, czy "Duma Warmii" będzie mogła liczyć na swojego najskuteczniejszego napastnika Szymona Sobczaka.

Foto: Kacper Kirklewski

Listę zawodników, z których klub zrezygnował przed nowym sezonem przedstawił w mediach społecznościowych Marek Kleitz - doradca zarządu Stomilu do spraw mediów, komunikacji i marketingu. Znaleźli się na niej: Mateusz Gancarczyk, Lukáš Kubáň, Michał Leszczyński i Artur Siemaszko. Potwierdził to także jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy "Dumy Warmii" Grzegorz Lech.

"Mieliśmy krótkie spotkanie w szatni na którym trener zakomunikował, kto będzie brany pod uwagę na następny sezon. Padły te nazwiska. Na pewno to nie jest miłe i sympatyczne dla wszystkich. Natomiast takie są decyzje klubu i sztabu szkoleniowego. Trzeba je uszanować" - komentował pomocnik biało-niebieskich. "Na pewno trzeba podziękować chłopakom, bo włożyli mnóstwo serca w trudnych warunkach i ciężkich sytuacjach. Zawsze będę ich miło wspominał i dziękował im za to, że tu byli. Natomiast życie piłkarza jest takie, że nie wszystko zależy od ciebie. Trzeba się z tym pogodzić i realizować swoją pasję, swoje marzenia niestety gdzie indziej."

Michał Leszczyński i Artur Siemaszko pochodzą z Olsztyna. Ze Stomilem związani byli od najmłodszych lat. 26-letni bramkarz grał w biało-niebieskich barwach od sezonu 2009/2010 (z roczną przerwą w sezonie 2014/2015, gdy przeniósł się do Wisły Puławy). Natomiast 23-letni napastnik wracał do stolicy regionu kilkukrotnie z Zagłębia Lubin, którego zawodnikiem był od 2013 do 2019 roku. Pół roku spędził także na wypożyczeniu do GKS-u Tychy. Gdy jego kontrakt z "Miedziowymi" wygasł, podpisał roczną umowę z "Dumą Warmii". Nie zostanie ona przedłużona.

Mateusz Gancarczyk i Lukáš Kubáň pojawili się w Stomilu w trudnych dla klubu czasach. Pomogli w utrzymaniu go w Foruna 1 Lidze. Nie należeli jednak do ulubieńców nowego sztabu szkoleniowego i ich odejścia można było się spodziewać. Do Górnika Zabrze wróci prawdopodobnie Wojciech Hajda. Młody pomocnik był wypożyczony do końca sezonu 2019/2020.

Niepewna jest przyszłość Szymona Sobczaka. Napastnik w zakończonym sezonie Fortuna 1 Ligi zdobył dla olsztyńskiej drużyny 10 bramek. Podobno kuszą go inne kluby. Niebawem dowiemy się czy zostanie w Stomilu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: