Aktualności
27.07.2020

KPS Gietrzwałd wzmacnia się i chce walczyć o awans

Od sześciu sezonów drużyna KPS Gietrzwałd dominuje w rozgrywkach siatkarskiej trzeciej ligi mężczyzn na Warmii i Mazurach. W tym roku otrzymała szansę na awans bez konieczności gry w barażach. Nie skorzystała z niej. Chce wywalczyć to sportowo i zbudować odpowiedni budżet. Naszym gościem był Adam Awiżeń.

KPS Gietrzwałd - podobnie ja mistrzowie rozgrywek trzeciej ligi w innych województwach - otrzymał zaproszenie do gry w drugiej lidze w sezonie 2020/2021 bez konieczności gry w dodatkowym turnieju. Taki nie mógł się bowiem odbyć z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa. Klub z Warmii nie skorzystał jednak z tej możliwości. Dlaczego?

"Szósty sezon z rzędu jesteśmy mistrzami warmińsko-mazurskiej trzeciej ligi. Ambicje zawsze były takie żeby awansować, ale sportowo czegoś minimalnie brakowało. Mieliśmy okazję aktualnie zgłosić się do drugiej ligi ze względu na pandemię. Ale koszta udziału w trzeciej lidze są dziesięć razy mniejsze niż w drugiej" - tłumaczył tę decyzję wiceprezes klubu Adam Awiżeń. "W dobie pandemii byłaby to bardzo nieodpowiedzialna decyzja. Gdybyśmy nie uzbierali wystarczających środków, musielibyśmy wycofać się z rozgrywek. Wolimy czysto sportową drogą - poprzez baraże - dojść do awansu i w czasie najbliższego sezonu budować finanse i bazę sponsorów. Prowadzimy już takie rozmowy."

Do drużyny dołączył niedawno Jakub Zabłocki. Libero przez ostatnie lata związany był z Indykpolem AZS Olsztyn. Możliwe, że KPS Gietrzwałd wzmocni także były przyjmujący akademików - Leszek Wójcik. "Kuba jest dla nas bardzo dużym wzmocnieniem - nie tylko na polu zawodniczym, ale również ze względu na jego doświadczenie współpracy z trenerami międzynarodowymi. To będzie bardzo cenne. Planujemy utrzymać trzon zespołu. Jest szansa, że wróci do nas Leszek Wójcik, który z racji zawodowych wyjechał z Olsztyna. Ucieszyłby nas również powrót Michała Kądzioły, ale jeszcze nie wiemy jakie ma plany na najbliższy sezon."

Z Adamem Awiżeniem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: