Aktualności
27.07.2020

Ruben Schott: Moim celem jest rozwój

Niemiecki przyjmujący Ruben Schott rozpoczął treningi z Indykpolem AZS Olsztyn. Do drużyny prowadzonej przez Daniela Castellaniego dołączył nieco później niż jego pozostali koledzy. Uczestniczył bowiem w zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. Jakie nadzieje wiąże z nowym klubem? Posłuchajcie!

Ruben Schott podkreśla, że bardzo dobrze czuje się w Polsce. Poprzednie dwa sezony spędził w Treflu Gdańsk. Co przekonało go do przenosin do Olsztyna? "Moim podstawowym celem jest rozwój. Gdy otrzymałem ofertę z Olsztyna, skontaktowałem się z trenerem Castellanim. Przestawił mi swoją wizję i to jak zespół będzie wyglądał oraz jakie stawia przed nami cele.  Dla mnie to kolejny krok, by stać się lepszym zawodnikiem, dalej się rozwijać w tej młodej drużynie."

Niemiecki przyjmujący pierwszy trening z akademikami zaliczył 27 lipca. Do Olsztyna dotarł dzień wcześniej, prosto ze zgrupowania reprezentacji Niemiec. "Miałem okazję przywitać się z zespołem. Część znam z parkietów PlusLigi. Mam nadzieję, że uda mi się złapać dobry kontakt z resztą drużyny."

A na co jego zdaniem stać kortowską ekipię w sezonie 2020/2021? "Jako zawodnik na pewno chcę wygrywać (śmiech). Ale przed sezonem ciężko cokolwiek zakładać, bo liga jest silna i wyrównana. Pojawiło się wielu nowych zawodników w PlusLidze. Było też sporo zmian w składach poszczególnych zespołów. Najważniejsze to robić swoje w dobrej atmosferze. A wtedy nasza gra będzie wyglądała dobrze."

Z Rubenem Schottem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Podczas oficjalnej prezentacji nowego zawodnika obecny był także trener Indykpolu AZS Olsztyn Daniel Castellani. "To gracz w nowoczesnym stylu, bardzo dynamiczny. Do tego jest wszechstronny w każdym elemenci siatkarskiego rzemiosła - w ataku, przyjęciu, obronie czy serwisie. Podoba mi się też jego charakter. Ma zadatki na lidera - jest ekstrawertyczny, umie się wykłócić o swoje w czasie gry.  Na pewno będzie ważnym zawodnikiem dla zespołu" - przedstawiał Rubena Schotta argentyński szkoleniowiec. I dodał: "To dzięki niemu poprzedni rok był tak udany dla drużyny z Gdańska. Był sercem swojego poprzedniego zespołu. Dlatego, gdy zaczeliśmy przygotowywać kadrę na najbliższy sezon, Ruben był jednym z naszych pierwszych wyborów."

A jak trener Castellani ocenia pierwsze tygodnie przygotowań do nowego sezonu PlusLigi? "Na razie przygotowania idą bardzo dobrze. Jestem zadowolony z postawy zawodników. Przyjechali zmotywowani i w dobrej formie. Atmosfera w drużynie i na treningach jest bardzo dobra. Wszyscy są zaanagażowani. Na razie widzę jedynie pozytywy!"

2 sierpnia Indykpol AZS Olsztyn wystąpi w półfinałowym turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix. W kolejnych tygodniach akademicy mają w planie sparingi w hali z Treflem Gdańsk, Vervą Warszawa i Cuprum Lubin. Wystąpią także w towarzyskim turnieju w Suwałkach.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: