26.07.2020

Stomil zakończył sezon wyjazdowym zwycięstwem z Wartą Poznań

Na dziesiątej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi zakończyli sezon 2019/2020 piłkarze Stomilu Olsztyn. W ostatniej kolejce wygrali na wyjeździe z Wartą Poznań 2-1 (0-1). Bramki dla "Dumy Warmii" zdobyli: Skënder Loshi i Koki Hinokio. Teraz drużynę Adama Majewskiego czekają krótkie wakacje.

Stomil od dawna nie był w stanie wywalczyć kompletu punktów w meczu wyjazdowym. Zwycięstwo z Wartą Poznań cieszy więc podwójnie. Także dlatego, że to drużyna, która jeszcze kilka miesięcy temu była jednym z głównych faworytów do awansu do Ekstraklasy. Słabsza końcówka sezonu sprawiła jednak, że ostatecznie zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli i teraz o ostatnią przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej powalczy w barażach.

Trener Adam Majewski dokonał kilku korekt w wyjściowym składzie. Szansę na debiut w meczu ligowym między słupkami otrzymał łotewski bramkarz Vjaceslavs Kudrjavcevs. Ponadto od pierwszej minuty na boisku pojawili się: Jakub Mosakowski i Jonatan Straus (zajmując miejsca Janusza Bucholca i pauzującego za żółte kartki Juricha Caroliny).

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej pewności w akcjach ofensywnych pokazali gospodarze. Prowadzenie dał im w 31. minucie Mateusz Szczepaniak, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki - wykorzystując błędy olsztyńskiej defensywy. To poderwało Stomil do walki. Na efekty trzeba było jednak poczekać ponad pół godziny.

"Duma Warmii" wyrównała po akcji dwóch zawodników wprowadzonych na boisko po przerwie. Z prawego skrzydła piłkę wrzucił Janusz Bucholc a z jedenastego metra pewnie uderzył Skënder Loshi. To było debiutanckie trafienie albańskiego napastnika w Fortuna 1 Lidze. Zwycięstwo "biało-niebieskim" zapewnił natomiast Koki Hinokio. Odebrał piłkę rywalom w polu karnym i ustalił wynik spotkania na 2-1.

Posłuchajcie jak mecz ocelili trenerzy obu ekip.

Poniżej znajdziecie też pomeczowe wypowiedzi piłkarzy "Dumy Warmii".