Aktualności
20.07.2020

Znamy półfinalistów Wojewódzkiego Pucharu Polski

Jeziorak Iława - Znicz Biała Piska oraz Stomil II Olsztyn - Sokół Ostróda - to pary półfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski 2019/2020 WMZPN. Mecze tej rundy odbędą się już 25 lipca, natomiast finał - 29 lipca lub 1 sierpnia. Zwycięzca zagra w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2020/2021.

Losowanie par pófinałowych odbyło się 20 lipca w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Dwa dni wcześniej osiem drużyn rywalizowało w 1/4 finału.

KS Śniardwy Orzysz – Sokół Ostróda 1:4
Polonia Lidzbark Warm. – MLKS Znicz Biała Piska 1:3
Jeziorak Iława – MMKS – Concordia Elbląg 2:3 (pd.)
Stomil Olsztyn II – MKS Kaczkan Huragan Morąg 2:2 (karne 11:10)

Najbardziej emocjonujące było spotkanie w Morągu, gdzie rezerwy Stomilu Olsztyn podejmowały miejscowego trzecioligowca. Huragan objął prowadzenie już w 9. minucie po bramce Piotra Łysiaka. W 31. minucie wyrównał Szymon Rak a chwilę później na prowadzenie drugą drużynę "Dumy Warmii" wyprowadził Hubert Szramka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. W drugiej - na listę strzelców wpisał Rafał Maćkowski i gospodarze (którzy jednak w tym spotkaniu występowali w roli... gości) doprowadzili do dogrywki. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o awansie zadecydowała seria rzutów karnych. Ta zakończyła się wynikiem... 11:10.

"To zasługa całej drużyny. Przed meczem mówiliśmy sobie, że stanowimy jedność, jesteśmy zespołem i to naprawdę było widać na boisku. Gdy jeden zawodnik stracił piłkę, wyrastało dwóch, którzy tę piłkę odbierali. Cieszy mnie to, że chłopacy pokazali taką dojrzałą piłkę" - ocenił spotkanie trener rezerw Stomilu Paweł Głowacki. "Cieszy mnie to, że nie pękli. Cały czas było widać u nich wiarę, że można zrobić dobry wynik. Fajnie, że ta przygoda w pucharze trwa dalej."

Stomil II Olsztyn – Huragan Morąg 2:2 (2:1, 2:2, karne: 11:10)
Szymon Rak 31' Hubert Szramka 37' - Piotr Łysiak 9', Rafał Maćkowski 63'

Stomil II: Kanclerz – Dowgiałło, Puszkar, Serbintowicz, Walendykiewicz (63' Brdak), J. Dziemidowicz, Grzeszczyk (63' Borkowski), Świder (95' Szenfeld), Sadowski, Szramka, Rak.

Huragan: Leszczyński – Kochalski, Piechocki, Michałowski, Jurków, Krupa (Galik), Łysiak, Lisiecki, Grzybowski, Maćkowski, Tomasz (59' Dec).

Sokół Ostróda, który w przyszłym sezonie będzie występował w II lidze, bez problemu ograł na wyjeździe Śniardwy Orzysz (4:1). Trzecioligowy Znicz Biała-Piska pokonał 3:1 czwartoligową Polonię Lidzbark Warmiński. Jednak wynik tego spotkania został zweryfikowany na 3:0. Walkower wynika z faktu, że w drużynie gospodarzy wystąpił Paweł Łukasik, który powinien pauzować za kartki.

Podobna sytuacja miała miejsce w meczu Jezioraka Iława z Concorią Elbląg. Po dogrywce 3:2 wygrali goście. Ale i oni wystawili do gry zawodnika, który nie powinien pojawić się na murawie (Tomasz Szawara). Dlatego z awansu cieszy się czwartoligowiec.

Pary półfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski WMZPN 2019/2020:

Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska
Stomil II Olsztyn –  Sokół Ostróda

Mecze tej rundy odbędą się już 25 lipca. Gospodarzami poszczególnych spotkań będą drużyny z niższej klasy rozgrywkowej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: