Aktualności
18.07.2020

Szczupaki zapraszają na wspólne treningi przy Gietkowskiej

Olimpijski Stadion Rugby przy ul. Gietkowskiej w Olsztynie służy coraz większej grupie sportowców. W każdą środę o  16:30 trenują tam na przykład przedstawiciele drużyny Szczupaki Olsztyn. I zachęcają do wspólnej zabawy z "plastikowym dyskiem".  Naszym gościem był kapitan zespołu Arkadiusz Rosiński.

W czasie domowej izolacji związanej z pandemią koronawirusa zawodnicy drużyny Szczupaki Olsztyn nie zapomnieli o treningach. Spotykali się online. "Były to treningi fizyczne przygotowane przez ludzi, którzy zajmują się tym zawodowo na co dzień. Korzystaliśmy też z masy materiałów dostępnych w internecie: jak rzucać w domu, bawić się dyskiem, żeby zwiększać swoje obycie z nim. Zaowocowało to, bo nie straciliśmy formy" - podsumował kapitan zespołu Arkadiusz Rosiński.

Od czerwca zawodnicy spotykają się już regularnie na Olimpijskim Stadionie Rugby przy ul. Gietkowskiej w Olsztynie. Można ich tam spotkać w każdą środę od 16:30 do 18:30. "Rugbiści udostępnili nam swój stadion, na którym możemy trenować. Razem dbamy o ten stadion, żeby przygotować go do jak najlepszych warunków. Na treningi zapraszamy wszystkie osoby, które są zainteresowane poznaniem nowego sportu, poruszaniem się i spędzeniem czasu w pozytywnej atmosferze. Najważniejsze są chęci. Każdy może znaleźć swoje miejsce na boisku. Jest sporo biegania. Nie trzeba mieć umiejętności, bo szybko można nauczyć się rzucać dyskiem."

Z Arkadiuszem Rosińskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Olsztynianie mają za sobą już pierwsze tegoroczne starty - w Warszawie i Płocku. O kolejnych turniejach będziemy informować niebawem. Odwołane zostały natomiast tegoroczne Mistrzostwa Polski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: