Aktualności
17.07.2020

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na turniej PreZero Grand Prix

Wojtek Żaliński, Remigiusz Kapica, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Jędrzej Gruszczyński i Mateusz Poręba - to skład Indykpolu AZS Olsztyn na sierpniowy turniej siatkówki plażowej PreZero Grand Prix. Nowy pomysł Polskiej Ligi Siatkówki ma zrekompensować kibicom przedwczesne zakończenie poprzedniego sezonu PlusLigi.

Akademicy zostali przydzieleni do grupy B. W niedzielę 2 sierpnia na boiskach Monta Beach Volley Club w Warszawie zmierzą się ze Ślepskiem Malow Suwałki (godz. 11:00), PGE Skrą Bełchatów (14:00) i Krispolem Września (15:30). Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia w Gdańsku, awansują dwie najlepsze drużyny.

"Będziemy starali się na pewno poważnie wystąpić w tym turnieju" - zapewnia prezes Indykpolu AZS Olsztyn Tomasz Jankowski. "Najważniejsze, że nie musimy jechać daleko. Zarówno Warszawa jak i Gdańsk są blisko. To nowy projekt - trzeba spróbować i zagrać. Myślę, że oglądalność będzie bardzo duża a kibice będą ciekawi tej rywalizacji."

Rozgrywki letniej ligi na piasku będą nieco różnić się od zmagań w siatkówce plażowej. Po pierwsze - na boisku będzie mogło przebywać nie dwóch, a aż czterech zawodników.  Zespół może składać się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu szkoleniowego. Drużyny będą mogły dokonać nieograniczonej liczby zmian. Mają także prawo do dwóch przerw na żądanie.
Spotkania rozgrywane będą do dwóch wygranych setów, a każdy z nich do 25 punktów. Gdy zajdzie taka potrzeba zwycięzcę wyłoni tie-break - do 15 punktów.

"To ciekawa forma wprowadzenia do rywalizacji ligowej" - przyznaje Wojtek Żaliński.  "Już niebawem zaczniemy grę w normalną siatkówkę. To będzie dla nas wszystkich nowość, aby grać na plaży czworkami. Ostatni raz grałem tak w minisiatkówkę ponad 20 lat temu. Początkowo może być to dla nas dziwne, lecz szybko się do tego przystosujemy."


Przyjaciele - stań się jednym z nich: