Aktualności
15.07.2020

Robbert Andringa nowym kapitanem Indykpolu AZS Olsztyn

Holenderski przyjmujący Robbert Andringa będzie w sezonie 2020/2021 kapitanem siatkarskiej drużyny Indykpol AZS Olsztyn. Zastąpi w tej roli Pawła Woickiego, który po pięciu latach przeniósł się do Rzeszowa. "To dla mnie wielki honor" - podkreśla popularny "Zimny Olaf".

W bardzo odmłodzonej kadrze akademików Robbert Andringa może pochwalić się najdłuższym stażem gry w Olsztynie. Rozpoczyna bowiem czwarty rok w drużynie z Kortowa. W dodatku tylko dla niego oraz trzech innych zawodników (Wojtka Żalińskiego, Mateusza Poręby i Remigiusza Kapicy) sezon 2020/2021 będzie kolejnym w barwach "Zielonej Armii". Dziesięciu pozostałych siatkarzy zostało sprowadzonych latem.

Wybór kapitana nie był zatem trudny. Choć sam Holender przyznaje, że czuje się trochę zaskoczony, ponieważ... nie mówi po polsku. "Nie wiem, czy wszyscy sędziowie w Polsce mówią po angielsku. Ja nie mówię po polsku i to może być problem. Byłem więc zaskoczony, ale to dla mnie wielki honor. Reakcja zespołu, gdy Daniel Castellani ogłosił, że będę kapitanem była bardzo pozytywna. Jestem więc szczęśliwy. To dla mnie pierwszy raz w tej roli. Ale nie będę jedynym liderem. Mamy bardziej doświadczonych zawodników, jak Wojtek Żaliński czy Damian Schulz."

Z Robbertem Andringą rozmawiał Mateusz Lewandowski. Posłuchajcie!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po wstępnej fazie przygotowań do sezonu 2020/2021 (obejmującej m.in. zajęcia na siłowni, basenie i stadionie lekkoatletycznym w Kortowie) rozpoczęli już treningi stricte siatkarskie. W poniedziałek 13 lipca pierwszy raz po przerwie w rozgrywkach pojawili się w Hali Urania.

"Poniedziałkowy trening był krótki" - relacjonuje drugi trener akademików Marcin Mierzejewski. "Kolejne będą trwały coraz dłużej. Najważniejsze, że chłopaki są spragnieni siatkówki, chcą trenować i to na dzień dzisiejszy się liczy."

Jak co czuli sami siatkarze?  "Fajnie jest wrócić do siatkówki. Dobrze, że już wracamy na boisko i jest współrywalizacja. Na pewno brakowało mi tego przez ten okres wakacyjno-wirusowy. i cieszę się, że mogłem już wrócić do rywalizacji na boisku. Mam nadzieję, że z biegiem czasu forma  będzie rozsła - zarówno ta fizyczna, jak i stricte siatkarska" - przyznaje nowy rozgrywający Kamil Droszyński.

Kadra Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2020/2021 prezentuje się następująco:

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis
Rozgrywający: Kamil Droszyński, Przemysław Stępień
Atakujący: Remigiusz Kapica, Damian Schulz
Środkowi: Mateusz Poręba, Javier Octavio Concepción Rojas, Dima Teryomenko, Dawid Woch
Przyjmujący: Robbert Andringa, Jakub Czerwiński, Ruben Schott, Wojciech Żaliński

Trenerem akademików nadal będzie Daniel Castellani a jego asystentem Marcin Mierzejewski.

PlusLiga wystartuje 12 września. Indykpol zainauguruje sezon wyjazdowym spotkaniem z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Z kibicami w Hali Urania olsztynianie przywitają się natomiast tydzień później, gdy na Warmię przyjedzie Ślepsk Malow Suwałki. Sprawdź pełny terminarz rozgrywek.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: