Aktualności
14.07.2020

Tomasz Jankowski: To autorska drużyna Daniela Castellaniego

Aż dziesięciu nowych zawodników znalazło się w kadrze Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2020/2021. Dlaczego skład akademików został tak bardzo przebudowany? O co będzie walczyć odmłodzona drużyna Daniela Castellaniego? O tym opowiedział nam prezes kortowskiego klubu Tomasz Jankowski.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Indykpol AZS Olsztyn opuściło aż dziewięciu zawodników. Wśrod nich znalazło się kilku siatkarzy, którzy od lat stanowili trzon drużyny, m.in.: Jan Hadrava, Paweł Woicki i Michał Żurek. "Zawodnicy poinformowali mnie, że nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw Indykpolu AZS Olsztyn. Janek Hadrava był bardzo zadowolony z warunków, jakie klub zapewniał mu przez ostatnie lata, ale chciał spróbować czegoś innego. Będzie nam go brakowało. Kibice na pewno przyzwyczaili się do niego, Pawła Woickiego czy Michała Żurka. Ale takie jest życie... Każdy potrzebuje jakichś zmian. Czas pokaże, komu to wyszło na dobre" - mówi prezes kortowskiego klubu Tomasz Jankowski.

W Olsztynie nie zobaczymy już także Mateusza Miki, Seyeda Mousaviego, Pawła Pietraszko, Tomasza Kowalskiego, Dawida Sokołowskiego i Jakuba Zabłockiego. Z poprzedniej kadry zostało tylko czterech siatkarzy: Robbert Andringa, Wojtek Żaliński, Mateusz Poręba i Remigiusz Kapica.

Czym władze klubu kierowały się budując zespół na sezon 2020/2021? "Dla nas najważniejsze było zatrzymanie trenera Daniela Castellaniego. Dopóki trener nie zgodził się na podpisanie nowej umowy, nie prowadziliśmy rozmów z zawodnikami. Później to on miał decydujący głos w budowie drużyny. Wspólnie rozmawialiśmy na temat poszczególnych zawodników. Rozmowy były ciężkie, ale ostatecznie udało się zbudować drużynę i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. To autorska drużyna naszego trenera. Jest to na pewno drużyna odmłodzona, ale trener Castellani lubi pracować z młodymi zawodnikami."

Jedną z gwiazd Indykpolu AZS Olsztyn będzie teraz m.in. Damian Schulz. Mistrz Świata z 2018 roku zajmie w wyjściowym składzie akademików miejsce Jana Hadravy. "Olsztyn jest dobrym miejscem, aby Damian pokazał się z jak najlepszej strony. Ma papiery na dobre granie i myślę, że tu się odrodzi po średnim sezonie w Rzeszowie" - ocenia prezes klubu. Ciekawie zapowiada się rywalizacja na pozycji rozgrywającego. O pozycję w drużynie walczyć będą Kamil Droszyński i Przemysław Stępień. Pierwszym libero będzie natomiast Jędrzej Gruszczyński. "To bardzo zdolny zawodnik. Jesteśmy z tego transferu bardzo zadowoleni!". Trener Castellani zwiększa także konkurencję wśród środkowych. "W tym roku mamy czterech wyrównanych środkowych, którzy będą rywalizować ze sobą. Myślę, że będzie z tego duży pożytek."

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się już pod koniec czerwca. Po trenignach w siłowni, na basenie czy stadionie lekkoatletycznym 13 lipca siatkarze rozpoczęli zajęcia w Hali Urania. Na początku sierpnia wybrani przez Daniela Castellaniego zawodnicy pojadą do Warszawy na turniej PreZero Grand Prix, czyli półfinały Letniej Ligi organizowanej przez PLS. Tam zmierzą się na piasku ze Ślepskiem Suwałki, Skrą Bełchatów oraz Krispolem Września. Dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w Gdańsku.

A jaki jest cel akademików na nowy sezon PlusLigi? "Na pewno chcelibyśmy awansowac do pierwszej ósemki" - odpowiada prezes. Z Tomaszem Jankowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kadra Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2020/2021 prezentuje się następująco:

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis
Rozgrywający: Kamil Droszyński, Przemysław Stępień
Atakujący: Remigiusz Kapica, Damian Schulz
Środkowi: Mateusz Poręba, Javier Octavio Concepción Rojas, Dima Teryomenko, Dawid Woch
Przyjmujący: Robbert Andringa, Jakub Czerwiński, Ruben Schott, Wojciech Żaliński

Trenerem akademików nadal będzie Daniel Castellani a jego asystentem Marcin Mierzejewski.

PlusLiga wystartuje 12 września. Indykpol zainauguruje sezon wyjazdowym spotkaniem z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Z kibicami w Hali Urania olsztynianie przywitają się natomiast tydzień później, gdy na Warmię przyjedzie Ślepsk Malow Suwałki. Sprawdź pełny terminarz rozgrywek.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: