Aktualności
13.07.2020

Damian Didyk i Adam Konkel zagrają w Warmii Energa Olsztyn

Rozgrywający Wybrzeża Gdańsk Damian Didyk oraz skrzydłowy Sokoła Kościerzyna Adam Konkel będą w sezonie 2020/2021 reprezentować barwy klubu Warmia Energa Olsztyn. Dlaczego zdecydowali się dołączyć do drużyny Jarosława Knopika? Opowiadali o tym w Magazynie Sportowym Radia UWM FM.

Damian Didyk urodził się 7 marca 1998 roku. Swoją karierę rozwijał przez ostatnie lata w Wybrzeżu Gdańsk. Występował w juniorach młodszych i juniorach. Potem przeniósł się do GKS-u Żukowo, gdzie w dwóch sezonach pokazał się z bardzo dobrej strony (207 bramek w 49 spotkaniach), dzięki czemu znalazł uznanie w oczach Piotra Przybeckiego - trenera akademickiej reprezentacji Polski. Rozgrywający reprezentował nasz kraj na Akademickich Mistrzostwach Świata w Rijece (Chorwacja) w 2018 roku. W końcu dostał szansę w PGNiG Superlidze. Wrócił do Gdańska. W barwach Wybrzeża rozegrał 15 meczów, w których zdobył 13 bramek.

Chciał jednak częściej pojawiać się na parkiecie. Dlatego zdecydował się na przenosiny do Warmii Energa Olsztyn, gdzie będzie miał więcej szans na pokazanie swoich umiejętności i wzmocni drugą linię. W olsztyńskiej ekipie będzie występował na prawym rozegraniu. O pozycję w pierwszym składzie powalczy z doświadczonym Pawłem Deptułą.

"Wizja gry w Olsztynie jaką przedstawił mi Marcin Malewski była bardzo dobra. Plan jest taki, żeby wygrywać każde spotkanie i awansować do Superligi. To mi bardzo odpowiada. Myślę, że moim nowym kolegom z drużyny też. Będziemy robić wszystko, żeby tego dokonać" - mówił na antenie Radia UWM FM.

Z Damianem Didykiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Adam Konkel urodził się 6 sierpnia 1997 roku. To wychowanek Cartusii Kartuzy. Ostatnie cztery sezony spędził na lewym skrzydle w drużynie Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Jako junior grał natomiast w Wybrzeżu Gdańsk. W 78 spotkaniach rozegranych na poziomie I ligi zdobył 243 bramki. W Warmii Energa Olsztyn o pozycję w zespole powalczy z Mateuszem Kopycińskim.

"Szukałem nowych wrażeń, rozwiązań i możliwości. Warmia to fajny i stabilny klub z dobrym trenerem. Bramkarz Daniel Makowski zachęcił mnie żebym odezwał się do trenera i w miarę szybko wylądowałem w Olsztynie" - opisuje kulisy zmiany barw klubowych. "Możemy stworzyć tutaj fajną drużynę i powalczyć o awans. Przyszło parę nowych osób, które znam. Wszystko zależy od tego jak się zgramy i od naszych wyników."

Już wcześniej z Warmią Energa Olsztyn związali się dwaj młodzi bramkarze Krystian Matusiak i Cezary Kaczmarczyk. Ostatnio klub poinformował także, że w sezonie 2020/2021 do drużyny dołączy także wychowanek Szczypiorniaka Olsztyn - 18-letni środkowy rozgrywający Robert Targoński.

Nowi zawodnicy pojawią się w Olsztynie na początku sierpnia. Wtedy też Warmia Energa rozpocznie przygotowania do sezonu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: