Aktualności
07.07.2020

Ostatni tegoroczny transfer Indykpolu AZS Olsztyn

Dziewiętnastoletni przyjmujący Jakub Czerwiński to ostatni zawodnik, który właśnie dołączył do kadry Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2020/2021. Trener Daniel Castellani będzie miał do dyspozycji w sumie czternastu graczy. Większość z nich już przygotowuje się z drużyną w stolicy regionu.

Jakub Czerwiński urodził się w 22 lipca 2001 roku w Wągrowcu. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w NTS Trójka Nakło. W 2017 roku rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Wraz z kolegami z reprezentacji, zdobył m.in. złoty medal EEVZA do lat 17 (2017) oraz był uczestnikiem MŚ do lat 21 w 2019 roku (w kadrze występowali również Mateusz Poręba i Remek Kapica).

Największym sukcesem młodego siatkarza był jak dotąd wywalczony w 2019 roku tytuł Mistrza Polski Juniorów. Czerwiński sięgnął po złoto z Treflem Gdańsk, zostając również najlepszym przyjmującym turnieju. Na zakończonych niedawno zawodach w Dębicy, z taą samą drużyną cieszył się z brązowego medalu.

Młody przyjmujący w minionym sezonie z zespołem SMS Spała brał udział w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi. Teraz stanie przed szansą debiutu w PlusLidze. Z Indykpolem AZS Olsztyn związał się trzyletnim kontraktem.

"Pojawiła się fajna oferta i zdecydowałem, że czas sprawdzić się na PlusLigowych parkietach. Mam tutaj starszych kolegów (Mateusz Poręba i Remek Kapica), z którymi konsultowałem ten wybór. Posłuchałem ich i dlatego wybrałem klub z Olsztyna. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę doczekać się nowego sezonu" - mówi Czerwiński.

Kadra kortowskiej drużyny na sezon 2020/2021 prezentuje się następująco:

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis
Rozgrywający: Kamil Droszyński, Przemysław Stępień
Atakujący: Remigiusz Kapica, Damian Schulz
Środkowi: Mateusz Poręba, Javier Octavio Concepción Rojas, Dima Teryomenko, Dawid Woch
Przyjmujący: Robbert Andringa, Jakub Czerwiński, Ruben Schott, Wojciech Żaliński

Odeszli z drużyny: Jan Hadrava, Tomasz Kowalski, Mateusz Mika, Seyed Mousavi, Paweł Pietraszko, Dawid Sokołowski, Paweł Woicki, Jakub Zabłocki, Michał Żurek.

Trenerem akademików nadal będzie Daniel Castellani a jego asystentem Marcin Mierzejewski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: