06.07.2020

Siatkarska młodzież z Olsztyna po finałach Mistrzostw Polski Juniorów

Siatkarze AZS-u UWM Olsztyn zakończyli na siódmym miejscu turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w Dębicy. Na takiej samej pozycji rywalizację w Mistrzostwach Polski Juniorek w Kaliszu zakończyły siatkarki Chemika Olsztyn. O podsumowanie zawodów poprosiliśmy szkoleniowców obu ekip.

Juniorzy AZS-u UWM Olsztyn rozpoczęli turniej w Dębicy od minimalnej porażki 2:3 z Hemarpolem Norwid Częstochowa. W swoim drugim spotkaniu grupowym mierzyli się z drużyną ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. I ponownie przegrali 2:3. Na zakończenie tej części rywalizacji musieli jeszcze uznać wyższość juniorów Trefla Gdańsk (1:3).

W meczu o 7. miejsce pokonali natomiast 3:2 EKS Skrę Bełchatów.

"Apetyty były zdecydowanie większe. Mierząc się z najlepszymi zespołami w Polsce marzy się o tym, żeby zdobyć medal. To siódme miejsce jest na pewno niedosytem. Pierwsze dwa spotkania zagraliśmy naprawdę nieźle. W obu prowadziliśmy 2:1 i niestety nie potrafiliśmy postawić kropki nad i" - posumował trener akademików z Kortowa Grzegorz Krzan.

Również juniorki Chemika Olsztyn przegrały wszystkie trzy mecze fazy grupowej turnieju Mistrzostw Polski Juniorek w Kaliszu. Lepsze od olsztynianek były kolejno: Łaskovia Łask (1:3), LTS Legionovia Legionowo (0:3) i Enea Energetyk Poznań (0:3). W spotkaniu, które stawką było 7. miejsce okazały się natomiast zdecyowanie lepsze od ekipy EliteVolley Małopolska Kraków. Wygrały 3:0.

Jak postawę swoich zawodniczek ocenia trener Maciej Dobrowolski? "Ja sobie zdaję sprawę z siły tych najlepszych polskich zespołów. Oczywiście - możemy mówić o małym niedosycie, bo jak się już jest w finałach to każdy zespół startuje z czystą kartą i walczy o tytuł Mistrza Polski. Natomiast realnie chodząc po ziemii i zdając sobie sprawę z mocy przeciwniczek oraz młodości naszego olsztyńskiego zespołu każde miejsce powyżej ósmego uznałem za sukces. I cieszę się, że to ostatnie spotkanie udało się wygrać."

Z trenerami obu olsztyńskich drużyn rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Dodajmy, że w finale turnieju Mistrzostw Polski Juniorek Energa MKS SMS Kalisz pokonała 3:0 GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Brązowe medale wywalczyły siatkarki Energetyka Poznań.

Tytuł Mistrza Polski Juniorów w Dębicy wywalczyła natomiast drużyna UMKS MOS Wola Warszawa, która w finale pokonała Jastrzębski Węgiel. Trzecie miejsce zajął Trefl Gdańsk.