Aktualności
02.07.2020

Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął przygotowania do sezonu 2020/2021

Badania, pomiary, zajęcia adaptacyjne, treningi na pływalni oraz w hali - tak w skrócie przedstawia się plan pracy siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn na najbliższe dwa tygodnie. Trener Daniel Castellani ma w tej chwili do dyspozycji jedenastu zawodników. Na początku sierpnia sprawdzą formę podczas letniego Grand Prix PLS.

Okres przygotowawczy do nowego sezonu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli 30 czerwca. Na pierwszych zajęciach i badaniach stawili się: Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Damian Schulz, Dawid Woch, Jakub Ciunajtis, Mateusz Poręba, Kamil Droszyński, Remigiusz Kapica i Jędrzej Gruszczyński. Z zespołem trenuje również Wiktor Mielczarek. Do Olsztyna na początku lipca wrócił także Robbert Andringa.

Ruben Schott i Dima Teryomenko przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Dołączą do akademików pod koniec lipca. Dopiero w sierpniu w nowym klubie stawi się natmiast Kubańczyk Javier Octavio Concepción Rojas.

"Pierwsze dni to praca nad rzeczami, które uciekły nam w czasie długiej przerwy" - tłumaczy trener przygotowania fizycznego Paweł Ciesiun. "Chcemy poprawić te elementy, które są słabsze. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy pracowali na siłowni i jeśli się uda, kilka razy udamy się na basen. Nowe bodźce zawsze mogą pozytywnie wpłynąć na chłopaków."

Z powrotu do treningów cieszą się zawodnicy. Przez przerwę w rozgrywkach bardzo brakowało im wspólnych zajęć. "Jest taka fajna ekscytacja, że to już się zaczęło i możemy popracować, być w grupie" – mówi Jędrzej Gruszczyński, nowy libero akademików. "Cieszymy się, że możemy wspólnie trenować. Wszystko jest fajnie dobrane. Ja też pracowałem indywidualnie w okresie tej dłuższej przerwy. Także jest ok!"

Posłuchajcie też, co o powrocie do zajęć mówi Remigiusz Kapica.

W sierpniu i na początku września kortowska drużyna rozegra spotkania kontrolne i weźmie udział w jednym turnieju towarzyskim. Polska Liga Siatkówki organizuje także letnie Grand Prix. Półfinałowy turniej w Warszawie rozpocznie się 2 sierpnia.

Plan sprawdzianów Indykpolu AZS Olsztyn:
2 sierpnia 2020 (niedziela) - Turniej półfinałowy Grand Prix PLS w Warszawie
8-9 sierpnia 2020 (sobota - niedziela) - Turniej finałowy Grand Prix PLS (w przypadku braku awansu, zostaną rozegrane spotkania towarzyskie)
14-15 sierpnia 2020 (piątek-sobota) - Spotkania towarzyskie z Treflem Gdańsk (miejsce do ustalenia)
22-23 sierpnia 2020 (sobota-niedziela) - XI Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach
28-29 sierpnia 2020 (piątek-sobota) - Spotkania towarzyskie ze Ślepskiem Malow Suwałki w Węgorzewie
4-5 września 2020 (piątek-sobota) - Spotkania towarzyskie z Cuprum Lubin (miejsce do ustalenia)
 
Nowy sezon PlusLigi akademicy rozpoczną 12 września wyjazdomym meczem z Cerradem Enea Czarnymi Radom.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: