Aktualności
01.07.2020

Młodzi w miejsce... rozczarowanych

Eric Molloy, Maciej Pałaszewski oraz Oktawian Skrzecz nie przedłużyli kontraktów ze Stomilem Olsztyn i 1 lipca przestali być zawodnikami "Dumy Warmii". Ich miejsce w kadrze pierwszego zespołu zajęli młodzi piłkarze z regionu: Hubert Szramka, Maciej Serbintowicz i Szymon Dowgiałło.

Maciej Pałaszewski był do Stomilu wypożyczony ze Śląska Wrocław. By dograć do końca obecny sezon w Olsztynie musiał zgodzić się na przedłużenie umowy. Zdecydował się jednak wrócić na Dolny Śląsk. "Nie pasowała mu zmiana ustawienia w zespole. Nie był podstawowym zawodnikiem (też u trenera Zajączkowskiego). I chyba jako pierwszy zawodnik w Polsce nie zgodził się na przedłużenie umowy do końca lipca" - tłumaczy dyrektor sportowy Stomilu Sylwester Czereszewski.

Na zakończenie współpracy ze Stomilem zdecydował się również Eric Molloy. Choć klub chciał go zatrzymać na kolejny sezon. "Nie mogliśmy zgodzić się na warunki kontraktu zaproponowane przez niego." Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Oktawiana Skrzecza. W ostatnich tygodniach leczył uraz. I gdy wrócił do treningu, znów łapał kontuzję.

Ich miejsce w pierwszej kadrze Stomilu zajęli: dziewiętnastoletni Hubert Szramka (podpisał kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy) oraz dwóch osiemnastolatków - Maciej Serbintowicz (związał się z klubem do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o rok) i Szymon Dowgiałło.

"Jestem bardzo zadowolony, bo dla tak młodego zawodnika podpisanie swojego pierwszego, zawodowego kontraktu jest motywacją do dalszej pracy. Moim celem jest debiut w Fortuna 1 Liga. Związałem się z klubem na okres dwóch lat i na pewno nie zmarnuję tej szansy"mówi Szymon Dowgiałło.

Aneksy do wygasających 30 czerwca kontraktów zdecydowali się natomiast podpisać: Mateusz Bondarenko, Mateusz Gancarczyk, Wojciech Hajda, Lukáš Kubáň, Vjačeslavs Kudrjavcevs, Michał Leszczyński, Artur Siemaszko oraz Szymon Sobczak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: