Aktualności
30.06.2020

Jakub Zabłocki w KPS Gietrzwałd

Po pięciu latach gry w Indykpolu AZS-ie Olsztyn Jakub Zabłocki zmienia barwy klubowe. Zamierza skupić się na karierze zawodowej. Zawodnik grający na pozycji libero ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Siatkarską przygodę będzie kontynuował w trzecioligowym KPS Gietrzwałd.

Jakub Zabłocki przez 5 lat łączył grę w Indykpolu AZS-ie Olsztyn ze studiami na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W PlusLidze rozegrał jednak niewiele spotkań. Był drugim libero akademików i na parkiecie pojawiał się bardzo rzadko.

"Przez te 5 lat spotkałem na swojej drodze naprawdę wyśmienitych trenerów i zawodników. Za dużo okazji do gry nie miałem. Żałuję, że nie dostałem szansy, żeby pokazać swoje umiejętności. Ale to już jest za mną. Mam nadzieję, że młodzi zawodnicy, którzy będą przychodzili do Olsztyna dostaną tych szans więcej" - mówił w rozmowie z naszym reporterem Jakub Zabłocki.

Jakie ma plany na najbliższą przyszłość? "Kończę karierę na wysokim poziomie. W przyszłym sezonie będę grał w klubie trzecioligowym, który jest mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego - KPS Gietrzwałd. Plany są ambitne. Mam nadzieję, że uda nam się awansować do drugiej ligi. A potem zobaczymy, co dalej. Potrzebne są znaczne środki finansowe, ale mam nadzieję, że ten krok zrobimy."

Kuba Zabłocki w parze z Rafałem Maluchnikiem zdobywał też medale ogólnopolskich imprez w siatkówce plażowej. W tym roku mieli w planach start w Europejskich Igrzyskach Studenckich, które zostały jednak przełożone na 2021 rok. Będą tam reprezentować UWM.

Z Jakubem Zabłockim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Nowy klub Zabłockiego w ostatnich trzech sezonach wygrywał rozgrywki warmińsko-mazurskiej trzeciej ligi. Nie udało mu się jednak dotąd awansować do II ligi. Może w przyszłym sezonie osiągnie ten cel?

Przyjaciele - stań się jednym z nich: