Aktualności
29.06.2020

Kadra Indykpolu AZS Olsztyn już (prawie) skompletowana

Jakub Ciunajtis został nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. Do tej pory grał w drugoligowym AZS-ie UWM Olsztyn. Stanie zatem przed szansą debiutu w PlusLidze. 22-letni libero zastąpi w kadrze akademików Jakuba Zabłockiego, który po pięciu sezonach opuścił drużynę.

Jakub Ciunajtis urodził się 6 sierpnia 1998 roku w Pasłęku. Jest wychowankiem AZS-u UWM Olsztyn. Swoją przygodę z siatkówką w stolicy regionu rozpoczynał w drużynie prowadzonej przez Sergiusza Salskiego. W sezonie 2016/2017 był podstawowym libero Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi. Przez kolejne trzy lata zdobywał doświadczenie w drugoligowym zespole prowadzonym przez Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza. Z reprezentacją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wywalczył w 2019 roku srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa z Kortowa zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Teraz stanie przed szansą debiutu w PlusLidze. "Czuję się naprawdę podekscytowany, bo mogę  wreszcie pograć z najlepszymi i zobaczyć, jak wygląda profesjonalna siatkówka" - przyznaje Jakub Ciunajtis. "Zawsze dążyłem do tego poziomu i chciałem udowodnić, że mogę grać wśród seniorów. Bardzo ucieszyłem się z oferty pozostania w Olsztynie, tym bardziej, że studiuję na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Była to najlepsza oferta i bez wahania podjąłem decyzję."

Jakub Ciunajtis w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 15. W kadrze akademików zastąpi Jakuba Zabłockiego, który po pięciu sezonach zakończył swoją przygodę z akademikami.

Kadra kortowskiej drużyny na sezon 2020/2021 jest już właściwie skompletowana i prezentuje się następująco:

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis
Rozgrywający: Kamil Droszyński, Przemysław Stępień
Atakujący: Remigiusz Kapica, Damian Schulz
Środkowi: Mateusz Poręba, Javier Octavio Concepción Rojas, Dima Teryomenko, Dawid Woch
Przyjmujący: Robbert Andringa, Ruben Schott, Wojciech Żaliński

Odeszli z drużyny: Jan Hadrava, Tomasz Kowalski, Mateusz Mika, Seyed Mousavi, Paweł Pietraszko, Dawid Sokołowski, Paweł Woicki, Jakub Zabłocki, Michał Żurek.

Trenerem akademików nadal będzie Daniel Castellani a jego asystentem Marcin Mierzejewski. Niebawem poznamy nazwisko ostatniego z nowych siatkarzy, który zwiększy rywalizację na pozycji przyjmującego.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: