Aktualności
26.06.2020

Ma plan na rozwój żeńskiej siatkówki w Olsztynie

Maciej Dobrowolski marzy o awansie siatkarek Chemika Olsztyn do I ligi. Ze swoimi podopiecznymi na początku lipca rusza do Kalisza, gdzie odbędzie się finałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek. Na co stać prowadzoną przez niego drużynę? Posłuchajcie! Z trenerem spotkał się Wojtek Miśkiewicz.

Maciej Dobrowolski - były zawodnik m.in. AZS-u Olsztyn, Skry Bełchatów i Resovii Rzeszów - od kilku lat jako trener konsekwentnie pracuje z młodymi talentami siatkarskimi. Postawił na siatkówkę żeńską. Po czterech latach pracy z młodzieżą, niedawno powierzono mu prowadzenie Chemika Olsztyn także w drugiej lidze.

"Od zawsze staraliśmy się dbać o to, żeby to był zespół zbudowany na bazie młodzieży. Naszym założeniem nie jest teraz wygrywać drugą ligę i awansować do pierwszej. Jeszcze przez najbliższe dwa-trzy lata nie jesteśmy do tego gotowi organizacyjnie i finansowo. Nie po to też powstała Szkoła Mistrzostwa Sportowego, żeby nasze najzdolniejsze dzieci nie miały możliwości ogrywania się. Naszą ideą jest to, żeby z każdym rokiem nasze uczennice dołączały do tego zespołu drugoligowego, który oczywiście też musi mieć pomysł, jakiś plan i kilka mocnych ogniw doświadczenia. Wtedy jesteśmy w stanie walczyć także w rozgrywkach młodzieżowych o coś więcej niż tylko finały. Chociaż myślę, że te finały i tak są dla nas ogromnym sukcesem" - podkreśla szkoleniowiec.

Z Maciejem Dobrowolskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W finałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorek, który odbędzie się w dniach 1-5 lipca w Kaliszu Chemik Olsztyn trafił do grupy A. Podopieczne Macieja Dobrowolskiego o awans do dalszej fazy powalczą z  Łaskovią Łask, Legionovią Legionowo i Enea Energetykiem Poznań. Do grupy B trafiły natomiast: ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź, Energa MKS Kalisz Volleyball,  GKS Wieżyca 2011 Stężyca oraz Elitevolley Małopolska.

Chemik nie będzie faworytem tej rywalizacji. Ale trener Maciej Dobrowolski jest przekonany, że spotkania z silnymi rywalkami na pewno pozwolą jego zawodniczom zdobyć dużo doświadczenia. "Mamy trudną grupę, ale ja się cieszę, że są tam takie fajne zespoły. Im cięższe granie przed nami, tym lepiej dla nas! Dla mnie wynik jest mniej ważny niz to, że tam ogrom doświadczenia spłynie na dziewczyny."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: