Aktualności
25.06.2020

Jest zgoda na piłkarską Ekstraklasę na stadionie w Olsztynie!

Stomil Olsztyn otrzymał licencję na grę w PKO Ekstraklasie w sezonie 2020/2021. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła 24 czerwca odwołania klubów I ligi. Jeśli "Duma Warmii" wywalczy awans na boisku, jesienią będzie mogła rozgrywać swoje spotkania na stadionie przy ul. Piłsudskiego.

Foto: stomilolsztyn.com

Kibice na wieść o tym, że Stomil otrzymał licencję na grę w PKO Ekstraklasie zastanawiali się, czy oznacza to, że jeżeli "Duma Warmii" wywalczy awans, jesienią na jej mecze trzeba będzie jeździć do innego miasta. Stadion w Olsztynie nie przeszedł jeszcze generalnego remontu. Wiele rzeczy zostało poprawionych. Mamy znakomitą murawę. Ale nie zmienia to faktu, że jest to jeden z - delikatnie mówiąc - najmniej nowoczesnych obiektów w kraju.

"Dziwi nas ta opinia. Nikt nie mówi o innym obiekcie. Dostaliśmy pozwolenie na grę w Ekstraklasie na obiekcie przy Alei Piłsudskiego 69 A. Ja wiem, że niektórzy może nie wierzą w to, że zostaliśmy dopuszczeni. Ale wszystkie wymogi licencyjne tak naprawdę mamy dopięte niemal na ostatni guzik"  - tłumaczył na antenie Radia UWM FM Marek Kleitz, doradca zarządu klubu Stomil Olsztyn ds. mediów, komunikacji i marketingu.

Co zatem musiałoby się jeszcze zmienić na stadionie? "Potrzebny jest naprawdę minimalny retusz podjazdu dla ludzi na wózkach. To kilka, może kilkanaście dni pracy. Oczywiście zwiększona będzie też liczba miejsc na trybunie - do wymaganej liczby. Dlatego decyzja jest taka a nie inna. Nas bardzo cieszy, że otrzymaliśmy licencję na grę w Ektraklasie. Teraz tylko czeka nas praca, praca i jeszcze raz praca."

Z Markie Kleitzem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Już wcześniej Stomil Olsztyn otrzymał bez problemu licencję na występy w Fortuna 1 Lidze w sezonie 2020/2021. "Nie chcę mówić, że była to formalność. Wiemy, jak wyglądało to w poprzednich latach. Ale do tego nie wracamy, to zamknięty rozdział. Teraz jest inaczej, lepiej. W klubie poprawia się zarówno jeżeli chodzi o kwestie finansowe jak i sportowe. Jest dobrze, a chcemy, żeby było jeszcze lepiej!" - skomentował Kleitz.

Posłuchajcie, też co o staraniach o licencję na grę w Ekstraklasie mówi prezes Stomilu Wojciech Kowalewski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: