Aktualności
22.06.2020

To on zastąpi Pawła Woickiego w kadrze akademików?

Kamil Droszyński podpisał roczny kontrakt z akademikami. Indykpol AZS Olsztyn będzie jego trzecim klubem w PlusLidze. Wcześniej grał w Skrze Bełchatów oraz Czarnych Radom. Był też zawodnikiem belgijskiego Lindemans Aalst. 23-letni rozgrywający zastąpi Pawła Woickiego.

Kamil Droszyński urodził się 28 stycznia 1997 roku w Ciechocinku. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Chemiku Bydgoszcz, z którym zdobył Mistrzostwo Młodej Ligi (2012). W następnym sezonie, młody rozgrywający rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Ma na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Zdobył m.in. tytuł wicemistrza Europy Juniorów (2014) oraz Mistrza Świata i Europy Kadetów (2015). Na obu tych turniejach został wybrany najlepszym rozgrywającym.

Seniorską karierę rozpoczynał za granicą. W 2016 roku związał się z belgijskim klubem Lindemans Aalst, z którym wywalczył brązowy medal ligowych rozgrywek. Po roku wrócił jednak do Polski, aby zadebiutować w PlusLidze w barwach Cerradu Czarnych Radom. Kolejne dwa sezony (2018-2020) spędził w PGE Skrze Bełchatów. Teraz chciałby powalczyć o rolę pierwszego rozgrywającego Indykpolu AZS Olsztyn.

"To klub, w którym mogę rozwijać swoje umiejętności, a zarazem z ogromnym potencjałem, który mam nadzieję, że pokażemy w nadchodzącym sezonie" – mówi Kamil Droszyński. "Jest to także klub z ogromną tradycją, wspaniałymi kibicami, więc jest to najlepszy wybór, jaki mogłem podjąć. Negocjacje były bardzo konkretne, wszyscy wiedzieliśmy, czego chcemy. Szybko doszliśmy do porozumienia na wszystkich płaszczyznach. Chciałbym pokazać się w Olsztynie z jak najlepszej strony, dać radość kibicom i odwdzięczyć się klubowi za otrzymaną szansę."

Kamil Droszyński podpisał roczny kontrakt z akademikami. W Indykpolu AZS Olsztyn będzie występował z numerem 11.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: