Aktualności
22.06.2020

Dwa zwycięstwa i najlepsze w karierze letnie otwarcie Konrada Bukowieckiego

Konrad Bukowiecki wygrał dwa pierwsze konkursy na otwartych obiektach w sezonie 2020. Podczas meetingu pod siedzibą TVP w Warszawie pchnął kulę na odległość 20 metrów i 92 centymetrów. Dwa dni później na Stadionie Śląskim w Chorzowie ponownie był najlepszy (wynikiem 20,63) pokonując m.in. Michała Haratyka.

Pierwszy w tym roku start na otwartym obiekcie Konrad Bukowiecki zaliczył 18 czerwca. Choć trudno nazwać obiektem parking przed siedzibą Telewizji Polskiej na ul. Woronicza w Warszawie. Podczas premierowego spotkania nowego cyklu "Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup" kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn uzyskał nadspodziewanie dobry rezultat. Wygrał konkurs pchnięciem na odległość 20 metrów i 92 centymetrów.

"To moje najlepsze otwarcie sezonu w karierze" - podkreślał po nietypowych zawodach. Drugi był Michał Haratyk (20,54).

20 czerwca najlepsi polscy lekkoatleci rywalizowali natomiast na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W konkursie pchnięcia kulą ponowanie o dwie czołowe pozycje rywalizowali Bukowiecki i Haratyk. Górą znów był olsztynianin (20,63) a Michał Haratyk zajął drugie miejsce (20.12). Trzeci rezultat (18,54) uzyskał natomiast Jakub Szyszkowski.

W tym roku najważniejszą imprezą dla lekkoatletów znad Wisły będą zaplanowane na sierpnień Mistrzostwa Polski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: