Aktualności
17.06.2020

Zdolny Kubańczyk zagra pod siatką akademików z UWM

Nadzieja kubańskiej siatkówki - 22-letni Javier Octavio Concepción Rojas - dołącza do składu Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2020/2021! Będzie pierwszym Kubańczykiem, który zagra w drużynie akademików w Kortowa. Do Olsztyna przenosi się z argentyńskiego klubu Obras San Juan Voley.

Javier Octavio Concepción Rojas urodził się 27 grudnia 1997 roku w Hawanie. Jego pierwszym profesjonalnym klubem była kubańska La Habana, której barw bronił od 2015 do 2019 roku. W sezonie 2019/2020 młody siatkarz przeniósł się do Argentyny. Był podstawowym zawodnikiem drużyny Obras de San Juan.  Mierzący 200 cm środkowy w rozgrywkach ligowych zdobył 172 punktów – 121 w ataku, 37 blokiem i 14 w polu serwisowym.

Jest uznawany za nadzieję kubańskiej siatkówki. W seniorskiej kadrze zadebiutował w 2015 roku, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Rok później wywalczył z nią Puchar Panamerykański. Był podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio.

Javier Concepción ma na swoim koncie również srebrny medal Mistrzostw Świata juniorów. W 2017 roku w finale turnieju Kubańczycy przegrali z Polakami (w składzie biało-czerwonych grał wówcas inny nowy siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn – Jędrzej Gruszczyński). W tym samym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 23.

"Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ bardzo chcę pomóc drużynie oraz trenerowi Castellaniemu" – tłumaczy swoją decyzję zawodnik. "Rozmowy z klubem przebiegły bardzo sprawnie. Duża w tym zasługa trenera Castellaniego, gdyż rozmawialiśmy w języku hiszpańskim, przez co było nam łatwiej domówić pewne szczegóły. W Olsztynie chciałbym zaprezentować się jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie, pomóc drużynie i w każdym spotkaniu grać jeszcze lepiej."

Javier Octavio Concepcion Rojas zagra z numerem 5.W sezonie 2020/2021 trener Daniel Castellani będzie miał zatem do dyspozycji czterech środkowych. Barw Indykpolu AZS Olsztyn bronić będą: Mateusz Poręba, Dima Teryomenko, Javier Octavio Concepcion Rojas i Dawid Woch. Kortowski klub opuścili natomiast grający na tej pozycji: Seyed Mousavi i  Paweł Pietraszko.

Już wcześniej klub informował o pozyskaniu młodego libero Jędrzeja Gruszczyńskiego, atakującego reprezentacji Polski Damiana Schulza, 33-letniego ukraińskiego środkowego Dmytro Teryomenko, pochodzącego z Iławy rozgrywającego Przemysława Stępnia oraz 23-letniego Dawida Wocha. W Olsztynie na kolejny sezon zostali natomiast: Mateusz Poręba, Robbert Andringa, Wojciech Żaliński i Remigiusz Kapica.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: