Aktualności
14.06.2020

Ruchy kadrowe w Warmii Energa Olsztyn

W sezonie 2020/2021 Warmia Energa Olsztyn nie będzie mogła liczyć już na pomoc kilku zawodników. Klub opuścili: Jakub Pikura, Kacper Kłodziński, Miłosz Rupp, Tomasz Pasymowski, Dawid Mięsopust oraz Filip Wadowski. Kto zajmie ich miejsce? O to zapytaliśmy trenera Jarosława Knopika. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Klub opuściło aż dwóch bramkarzy. "Kacper Kłodziński zdecydował się na powrót w swoje rodzinne strony. Będzie mieszkał i realizował się w Szczecinie. Kuba Pikura postawił natomiast na rozwój zawodowy i też zmieni prawdopodobnie miejsce pobyt" - tłumaczy trener Jarosław Knopik.

Już w trakcie sezonu dowiedzieliśmy się, że z drużyną rozstaną się Tomasz Pasymowski i Dawid Mięsopust. Lista strat powiększyła się jeszcze o dwa nazwiska. "Filip Wadowski był wypożyczony z MMTS-u Kwidzyn. To wypożyczenie dobiegło końca. Pozyskaliśmy Kubę Kozłowskiego - olsztynianina, który wskoczył w miejsce Filipa. Natomiast Miłosz Rupp miał roczny kontrakt, który wygasł z końcem maja. Nie porozumiał się z klubem w sprawie podpisania umowy na kolejny sezon."

Nazwiska nowych zawodników mamy poznać jeszcze w czerwcu. "Rozmowy zaczęliśmy wcześnie - w momencie kiedy wiedzieliśmy, że jeden czy drugi zawodnik nie zostaną z nami. Za Kubę i Kacpra będziemy chcieli pozystać dwóch nowych bramkarzy, żeby ich liczba się zgadzała i aby Danielowi Makowskiemu przybyło konkurentów. To będą młodzi bramkarze, którzy w tym roku kończą szkołę średnią i zdają teraz maturę. Mam nadzieję, że jakościowo podniosą poziom" - zdradza trener. "Jeżeli chodzi o inne nazwiska, to już praktycznie jesteśmy po słowie. Mamy podpisanych dwóch rozgrywających, którzy mam nadzieję, że też podniosą poziom naszej drugiej linii. Pewnie będziemy jeszcze pozyskiwać jednego skrzydłowego i rozgrywającego. Ale nie spieszymy się z tym. Im bliżej ligi, tym tych nazwisk pojawia się więcej i są coraz bardziej ciekawe."

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Warmia Energa Olsztyn przygotowania do nowego sezonu I ligi piłki ręcznej rozpocznie 3 sierpnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: