14.06.2020

Szczęśliwy debiut trenera Majewskiego. Pomogli rywale

Stomil Olsztyn wygrał na własnym boisku 1-0 (0-0) z Chojniczanką Chojnice i awansował na 12. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. "Duma Warmii" przez niemal całe spotkanie grała z przewagą jednego zawodnika. A zwycięską bramkę w 84. minucie strzelił Szymon Sobczak. Mecz był oficjalnym debiutem trenera Adama Majewskiego.

Już przed meczem z Chojniczanką trener Adam Majewski zapowiadał zmiany w stylu gry oraz wyjściowym składzie Stomilu Olsztyn. Miejsce w nim stracił m.in. jeden z ulubieńców poprzedeniego szkoleniowca - Mateusz Gancarczyk. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się za to: Koki Hinokio i Jurich Carolina.

Zmieniła się także taktyka - na bardziej ofensywną, z trójką środkowych obrońców i dwójką tzw. wahadłowych, biegających po boisku od linii obrony do ataku. Nie funkcjonowało to jeszcze tak, jak należy. Ale na pewno Stomil stwarzał sobie dobre sytuacje bramkowe. Pytanie tylko czy to nie przede wszystkim zasługa głupiego zachowania obrońcy gości. Już w 17 minucie Jan Mudra faulował brutalnie Janusza Bucholca i zobaczył czerwoną kartkę. W swoim debiucie nowy szkoleniowiec "Dumy Warmii" miał zatem ułatwione zadanie. Jego podopieczni bardzo chcieli szybko otworzyć wynik, ale brakowało im precyzji. Blisko byli Koki Hinokio i Wiktor Biedrzycki (słupek, poprzeczka), ale udało się to dopiero w 84 minucie Szymonowi Sobczakowi.

"Czerwona kartka ułatwiła nam zadanie. Chwała chłopakom, że grali do końca i w końcówce udało im się wepchnąć piłkę do bramki. Szkoda, że zwycięstwo nie było bardziej efektowne, ale cieszymy się z trzech punktów. Wykonaliśmy dużą pracę, chłopaki nie zawiedli i myślę, że wszyscy są zadowoleni" - ocenił trener Adam Majewski.

A jak spotkanie ocenili Janusz Bucholc i Szymon Sobczak? Posłuchajcie!

13 czerwca 2020 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 1-0 (0-0)
Szymon Sobczak 84'

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Jonatan Straus, Jurich Carolina (85', Mateusz Bondarenko) - Koki Hinokio, Jakub Tecław, Wojciech Hajda (67', Maciej Pałaszewski), Grzegorz Lech (74', Sam van Huffel) - Szymon Sobczak.

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jacek Podgórski, Kamil Wiktorski, Martin Klabník, Jan Mudra - Aleksander Jagiełło (77', Marcin Rajch), Bartosz Wolski, Robert Ziętarski (86', Łukasz Zejdler), Tomasz Mikołajczak (71', Janusz Surdykowski), Michał Sacharuk - Mateusz Kuzimski.

Żółta kartka: Wiktorski.
Czerwona kartka: Jan Mudra (17' - za brutalny faul).

W kolejnym tygodniu Stomil zagra dwa mecze ligowe. W czwartek 18 czerwca na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Mielec. Następnie w niedzielę 21 czerwca na własnym stadionie podejmie Wigry Suwałki.