Aktualności
10.06.2020

Adam Majewski poprowadzi "Dumę Warmii"

Potwierdziły się nasze przewidywania. Nowym trenerem Stomilu Olsztyn został 47-letni Adam Majewski. Były piłkarz m.in. Wisły Płock, Lecha Poznań i Legii Warszawa związał się z "Duma Warmii" rocznym kontraktem. Nigdy dotąd nie prowadził samodzielnie seniorskiej drużyny na szczeblu centralnym.

Foto: Paweł Piekutowski

Adam Majewski urodził się 24 grudnia 1973 roku w Płocku. Z tym miastem związał swoją karierę na długie lata. Jako piłkarz debiutował w Petrochemii w 1991 roku. W kolejnych latach grał także w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Lechu Poznań, Legii Warszawa, greckim Panioniosie i Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnie lata spędził ponownie w Wiśle Płock. Tam też rozpoczynał pracę jako trener - asystent pierwszego szkoleniowca.

W maju 2019 roku Majewski uzyskał licencję UEFA PRO dającą możliwość prowadzenia drużyn występujących na najwyższym szczeblu rozgrywek we wszystkich europejskich ligach. Do Olsztyna zabrał ze sobą współpracowników: Karola Szwedę (asystent) oraz Dariusza Fabianowicza (przygotowanie fizyczne).

"Pomysł na prowadzenie zespołu i rozwój drużyny przekonał nas do obsadzenia go w roli szkoleniowca Stomilu" - tłumaczy decyzję klubu dyrektor sportowy "Dumy Warmii" Sylwester Czereszewski. Umowa czterdziestosiedmioletniego trenera będzie obowiązywała do końca czerwca 2021 roku (z możliwością przedłużenia).

"Bardzo się cieszę, że trafiłem do Stomilu. Wiedziałem czego się spodziewać. Czeka nas dużo pracy a czasu jest mało. Myślę, że poradzimy sobie" - mówił po podpisaniu umowy Adam Majewski. "Przyszedłem tu po to, żeby odmienić styl drużyny. Myślę, że będziemy starali się grać ofensywnie i otwierać grę od bramkarza, żeby było to atrakcyjne dla kibiców. Mamy tu fajną mieszankę młodych i doświadczonych zawodników. Jestem przygotowany i wiem czego się spodziewać po każdym z nich."

Nowy szkoleniowiec zadebiutuje już w sobotę 13 czerwca. Na własnym stadionie Stomil podejmie Chojniczankę Chojnice.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: