Aktualności
08.06.2020

Nowy trener Stomilu już wybrany

Prezes Stomilu Olsztyn potwierdza, że nowy trener drużyny jest już wybrany. "To osoba, która z dystansu przyglądała się zespołowi i wierzę, że będzie w stanie mu pomóc" - mówi Wojciech Kowalewski. Do momentu podpisania kontraktu treningi prowadzić będzie dotychczasowy asystent Piotr Klepczarek.

Dlaczego władze klubu zdecydowały się na zmianę na stanowisku pierwszego trenera Stomilu Olsztyn właśnie teraz? "Jedną z głównych przyczyn były niesatysfakcjonujące wyniki zespołu po wznowieniu rozgrywek wiosna 2020 roku. Zespół potrzebuje bodźca i nowego spojrzenia. Stąd też ta zmiana" - tłumaczy Wojciech Kowalewski. "Trenera rozlicza się głównie z wyników. Co nie zmienia faktu, że Piotr Zajączkowski włożył dużo wysiłku w pracę z klubie i należą mu się z tego tytułu podziękowania. Wiele zdrowia i emocji poświęcił Stomilowi Olsztyn."

Przez najbliższe dni treningi "Dumy Warmii" będzie prowadził dotychczasowy asystent Piotra Zajączkowskiego - Piotr Klepczarek. Prezes Stomilu zdradził, że pozostanie on w sztabie na życzenie nowego trenera. A co z pozostałymi szkoleniowcami? "Na tę chwilę nie przewidujemy dodatkowych zmian. Wszyscy pozostali członkowie sztabu pozostają w klubie.

Z Wojciechem Kowalewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

A jak prezes Stomilu charakteryzuje nowego szkoleniowca? "Jest to trener, który moim zdaniem pasuje do charakterystyki klubu - chociażby ze względu na etap, w którym się znajdujemy. Potrzebujemy świeżego spojrzenia na ten zespół, osób, które są bardzo mocno nastawione na sukces sportowy i dobrowadzą zespół do korzystnych wyników."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: