Aktualności
08.06.2020

Jędrzej Gruszczyński nowym libero akademików

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich siatkarzy występujących na pozycji libero Jędrzej Gruszczyński podpisał dwuletni kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn. 22-latek grał dotąd w AZS-ie Politechnice Warszawskiej oraz Cuprum Lubin. W biało-czerwonych barwach sięgał po młodzieżowy tytuł Mistrza Świata i Europy.

Przed młodym libero bardzo trudne zadanie. W składzie akademików będzie musiał zastąpić doświadczonego Michała Żurka, który nie przedłużył umowy z Indykpolem AZS Olsztyn. Jędrzej Gruszczyński urodził się 13 listopada 1997 roku we Wrześni. Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnym KPS Progress. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Spała. Jego talent dostrzegli już dawno szkoleniowcy młodzieżowych reprezentacji Polski. Z kadrą kadetów w 2015 roku wywalczył złote medale Mistrzostw Europy i Świata. Dwa lata później po tytuł MŚ siegnął z drużyną do lat 21.

W PlusLidze zadebiutował w 2016 roku jako zawodnik AZS-u Politechniki Warszawskiej. W ostatnich dwóch sezonach reprezentował natomiast barwy Cuprum Lubin. Dlaczego zdecydował się związać dwuletnią umową z Indykpolem AZS Olsztyn?

"Myślę, że to kolejny przystanek w mojej karierze i mam nadzieję, że zostanę tutaj na dłużej" - przyznaje Jędrzej Gruszczyński. "Sam okres negocjacyjny przebiegł bardzo szybko, trwał około 2 tygodnie. Mam nadzieję, że razem z kibicami stworzymy wspaniałe widowisko na każdym meczu i zapiszemy się w kartach historii klubu."

A jak ten wybór uzasadnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA? "Bardzo cieszę się z podpisanej umowy z Jędrzejem Gruszczyńskim. Obowiązywać będzie ona przez najbliższe dwa lata. Według mnie, jest to jeden z najbardziej utalentowanych polskich libero. Znajduje się również w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że Jędrzej będzie godnym następcą Michała Żurka, któremu chciałbym podziękować za 6 lat reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn."

Jędrzej Gruszczyński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 3.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: