Aktualności
03.06.2020

Mistrz Świata w Olsztynie na dwa lata

Z reprezentacją Polski wywalczył w 2018 roku tytuł Mistrza Świata. Z Treflem Gdańsk dwukrotnie sięgał po Puchar Polski oraz medale PlusLigi. Rozegrał w niej dotąd 169 spotkań, w których zdobył aż 1971 punktów. Damian Schulz podpisał właśnie dwuletni kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn!

Damian Schulz gra na pozycji atakującego. Urodził się 26 lutego 1990 roku w Lęborku. Jego pierwszym zawodowym klubem był Joker Piła (2011-2012). W kolejnych latach reprezentował barwy AZS UWM Poznań (2012-2013) i KPS Siedlce (2013-2014). W PlusLidze zadebiutował w 2014 roku jako zawodnik Lotosu Trefla Gdańsk. Z tym klubem dwukrotnie wywalczył Puchar Polski (2015, 2018) oraz Superpuchar Polski (2015). Na swoim koncie ma także srebrny (2015) i brązowy medal Mistrzostw Polski (2018).

Po udanym sezonie 2017/2018 w którym zdobył 669 punktów (drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących PlusLigi) otrzymał od Vitala Heynena powołanie do reprezentacji Polski. Pierwsze miesiące w biało-czerwonych barwach przypieczętował tytułem Mistrza Świata.

W ostatnich dwóch sezonach mierzący 208 cm siatkarz był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Przez kolejne dwa będzie grał w Olsztynie. Dlaczego podjął taką decyzję? "Wiele czynników miało na to wpływ. A głównym jest postać Daniela Castellaniego" – przyznaje Damian Schulz. "W tym momencie jest on jednym z dwóch najlepszych trenerów w PlusLidze. Podpytałem również kilku starszych kolegów, co by zrobili w mojej sytuacji. Powiedzieli mi, iż widzieliby mnie w dwóch miejscach – jednym z nich jest właśnie Indykpol AZS Olsztyn pod wodzą trenera Castellaniego. Jeśli chodzi natomiast o negocjacje, to przebiegły one bardzo szybko i była to jedna z najłatwiejszych decyzji podczas mojej przygody z siatkówką."

Jakie nadzieje wiąże z grą w Indykpolu AZS Olsztyn? "Przede wszystkim musimy zbudować bardzo dobrą atmosferę w szatni. To będzie jeden z głównych elementów. Chcemy cieszyć się wspólną grą oraz treningami. Z własnego doświadczenia wiem, że atmosfera w klubie jest bardzo ważna i jeśli jej nie ma, to wyników też nie ma."

Prezes kortowskiego klubu Tomasz Jankowski podkreśla, że ten transfer był jednym z głównych o które prosił go trener Daniel Castellani. "Damian jest aktualnym Mistrzem Świata i jednym z najlepszych polskich atakujących. Był na liście życzeń trenera Daniela Castellaniego i cieszę się, że udało nam się przekonać go do reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe dwa sezony."

Damian Schulz w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 7.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: