Aktualności
31.05.2020

Jak zmieni się Warmia Energa Olsztyn?

W sezonie 2019/2020 Warmia Energa Olsztyn była blisko wygrania swojej grupy w I lidze piłki ręcznej. W kolejnym także zamierza walczyć o awans. Jak zmieni się drużyna i kiedy zacznie przygotowania do rywalizacji? Posłuchajcie! Z trenerem Jarosławem Knopikiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz.

Ostatni sezon Warmia Energa Olsztyn zakończyła na drugim miejscu w grupie A pierwszej ligi piłki ręcznej. Straciła tylko punkt do Nielby Wągrowiec, która nie skorzystała z możliwości gry w barażach o awans do PGNiG Superligi.

Przez ostatnie tygodnie zawodnicy trenowali indywidualnie. "Zakończeliśmy wspólne zajęcia w połowie marca i przeszliśmy na pracę zdalną. Była ona zróżnicowana. W niektórych tygodniach było więcej treningu siłowego, w innych terenowego. W czerwcu zawodnicy dostaną już plan wakacyjny, bo czekają nas teraz dwa miesiące wakacji" - tłumaczy trener Jarosław Knopik.

Przygotowania do sezonu 2020/2021 rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia. "Myślę, że nie będą się one różniły od tych, które mieliśmy w poprzednim sezonie. Spodziewamy się tego, że liga rozpocznie się w miarę normalnie - w połowie września lub pod koniec września. Najprawdopodobniej będzie tak, że formuła trzech grup w I lidze zostanie utrzymana. W tym sezonie nie było spadków, więc zespołów może być trochę więcej, z czego ja bym się bardzo cieszył. Bo w ostatnich dwóch sezonach ta liga nie była kompletna, co utrudniało nam pracę."

A jak zmieni się kadra Warmii? Drużynę opuściło już kilku zawodników: Dawid Mięsopust i Tomasz Pasymowski. "Na pewno zmieni nam się też bramka. Zobaczymy jeszcze czy będzie to jedna zmiana czy więcej. Na pewno będziemy chcieli nadal mieć trzech bramkarzy. Ale nie będzie to już ta trójka: Daniel Makowski, Kacper Kłodziński. Ktoś z nich na pewno nas opuści. Chcielibyśmy też pozyskać jednego czy dwóch rozgrywających, którzy dysponują dobrymi warunkami fizycznymi i rzutem z drugiej linii. Takie rozmowy czynimy. Do końca czerwca ten skład będziemy mieli już w pełni ukształtowany. Teraz rozmawiamy też z obecnymi zawodnikami, żeby utrzymać ten skład."

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

A jaki cel stawia sobie olsztyńska drużyna kolejny sezon? "Warmia chce walczyć o jak najwyższe miejsce. Przed sezonem nie złożymy deklaracji, że chcemy walczyć o Superligę. Ale mogę śmiało powiedzieć, że będziemy chcieli być na podium" - zapowiada trener.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: