Aktualności
30.05.2020

Piotr Zajączkowski: Zęby momentami mogą boleć

Trener Stomilu Olsztyn przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi nie ukrywa, że pierwsze mecze nie będą stały na tak wysokim poziomie jak przed przerwą spowodowaną epidemią koronawirusa. Piotr Zajączkowski ma jednak nadzieję, że jego drużyna na tle rywali zaprezentuje się solidnie i będzie punktowała.

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi zostaną wzowione po ponad 12 tygodniach przerwy. Pierwsze mecze zaplanowano 2 czerwca. Tego dnia Stomil Olsztyn na własnym boisku podejmie Chrobrego Głogów.

"Z niecierpliwością czekamy na ponowne rozpoczęcie sezonu. Na chwilę obecną praktycznie wszyscy zawodnicy są do naszej dyspozycji. Są pewne znaki zapytania, ale mam nadzieję, że ze wszystkich z szerokiej kadry we wtorek będziemy mogli skorzystać" - mówił na piątkowej konferencji prasowej trener Piotr Zajączkowski. Niepewny jest występ jedynie Sama Van Huffela. Jak podkreśla szkoleniowiec - decyzja czy zagra z Chrobrym zostanie podjęta na kilka godzin przed spotkaniem.

"Przygotowania były trzyetapowe. Początkowa faza to zajęcia indywidualne piłkarzy z trenerem. Tutaj najważniejsze było czucie piłki. Następny etap to już treningi grupowe. A ostatni - treningi z całą drużyną. Wiadomo, że w początkowej fazie nie za dobrze to wyglądało. Ale mieliśmy ten czas adaptacji i na chwilę obecną wygląda to bardzo solidnie" - podsumował trzy tygodnie budowania formy trener Stomilu. "Sezon praktycznie zaczyna się od nowa. Mamy nowe rozdanie. My też jesteśmy wzmocnieni, bo po zimie na lekki uraz narzekali Grzegorz Lech i Wiktor Biedrzycki. Ci zawodnicy są w pełni dyspozycji. Zawsze mieli dobrą jakość piłkarską i pomagali Stomilowi w grze."

A jak przygotowania ocenia Jakub Mosakowski? "Były ciężkie, praktycznie takie same jak zimą. Trenowaliśmy indywidualnie - w parku czy w lesie. Potem już grupowo. Było momentami bardzo ciężko, ale to na pewno się opłaci."

Zapraszamy także do obejrzenia wywiadu z trenerem Zajączkowskim, który przeprowadził nowy doradca Stomilu Olsztyn w dziedzinie mediów, komunikacji i marketingu Marek Kleitz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: