Aktualności
30.05.2020

Jeziorowcy grają w Olsztynie już od 10 lat

Dokładnie 15 maja 2010 roku formalnie powstał w Olsztynie pierwszy klub futbolu amerykańskiego - AZS UWM Olsztyn Lakers. Przez dekadę swojej działalności Jeziorowcy zrobili ogromny postęp i wychowali kilku bardzo dobrych graczy. Historię kortowskiej drużyny na naszej antenie przypomniał Bartosz Bania - jej założyciel, zawodnik i wieloletni prezes.

"Wszystko zaczęło się w 2010 roku. Grupa absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UWM założyła stowarzyszenie - klub futbolu amerykańskiego. Rozpoczęliśmy działania. Na początku były treningi w Kortowie. Później przenieśliśmy się do OSW.  A w 2011 roku rozegraliśmy pierwsze turnieje" - wspomina Bartosz Bania. "Dla każdego z nas była to nowa dyscyplina. Początki były trudne, gdyż ma ona pewną specyfikę. Nie mieliśmy dużego składu, więc graliśmy w dwóch formacjach: ofensywnej i defensywnej. Było to wydolnościowo wymagające, jednak drużyna sprostała temu. W 2011-2012 roku nie wygraliśmy żadnego meczu, ale to stworzyło taki żelazny skład, który później zaowocował pierwszymi wygranymi w 2013 roku."

Jeden z założycieli drużyny podkreśla, że jej rozwój nie byłby możliwy bez wsparcia kibiców. "Wszyscy jesteśmy dumni i zawsze dziękujemy kibicom. Zawsze potwarzamy, że ten klub należy do każdego, kto trzymał kciuki za Olsztyn Lakers. Cały czas funkcjonuje, rozwija się i podnosi poprzeczkę organizacyjną. Bardzo się z tego cieszymy."

Z Bartoszem Banią rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: