Aktualności
28.05.2020

Chce spełnić marzenie o powrocie Stomilu do Ekstraklasy

Piotr Skiba podpisał nowy roczny kontrakt ze Stomilem Olsztyn. Choć w tym roku skończy trzydzieści osiem lat, nadal marzy o powrocie z "Dumą Warmii" do piłkarskiej Ekstraklasy. "Mam nadzieję, że ten mój sen będzie trwał przez minimum jeden sezon" - mówił po podpisaniu umowy.

Foto: Paweł Piekutowski

Skiba to wychowanek Stomilu. Jeden z idoli olsztyńskich kibiców. Na każdym kroku podkreśla silną więź z biało-niebieskimi barwami. W swojej 20-letniej karierze piłkarskiej grał też na Wyspach Brytyjskich. Do Olsztyna wrócił w 2011 roku i od tej pory nieprzerwanie reprezentuje "Dumę Warmii".

Po przedłużeniu umowy z klubem na kolejny sezon nie krył radości. "Sen o Ekstraklasie ze Stomilem wciąż trwa. Cieszę się bardzo, że złożyliśmy podpis pod nowym kontraktem. Nic tylko zakasać rękawy, ciężko pracować i przekładać to na zieloną murawę" - mówił Skiba.

Prezes Stomilu Wojciech Kowalewski podkreślał, że obecność Skiby w klubie jest inspiracją także dla młodych piłkarzy, którzy mogą korzystać z jego doświadczenia. Będzie pracował też w akademii. "Piotr ma bardzo bogate doświadczenie i na pewno cenne. Jest też świetnym przykładem do naśladowania dla wielu młodych bramkarzy z Warmii i Mazur. Chcielibyśmy, aby w przyszłości, między obowiązkami czynnego zawodnika, miał okazję dzielić się swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami. Wiemy, że działa aktywnie w tej przestrzeni jako twórca marki sportowej. Jest dużo wspólnych czynników, które mam nadzieję w przyszłości uda się połączyć z korzyścią dla wszystkich."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: