Aktualności
22.05.2020

Sokół Ostróda zagra w II lidze

Po raz pierwszy w swojej 75-letniej historii Sokół Ostróda będzie rywalizował na szczeblu centralnym rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Podopieczni trenera Piotra Kołca awansowali do II ligi. Klub już planuje wzmocnienia i myśli o kolejnym sezonie. O czym trener opowiadał na antenie Radia UWM FM.

W klubie z Ostródy w ostatnich miesiącach nikt nie ukrywał, ze celem jest awans do II ligi. Do drużyny dołączali zawodnicy ograni choćby w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn. "Po to tutaj się pojawiłem. Po to też zrobiliśmy konkretne ruchy transferowe żeby nam się to udało. I cel został zrealizowany. Z tego wszyscy się cieszą, bo jest to historyczna sprawa dla miasta i dla klubu. Sokół pierwszy raz zagra na szczeblu centralnym" - mówił na antenie Radia UWM FM trener Piotr Kołc.

Szkoleniowiec podkreśla, że awans cieszyłby jeszcze bardziej, gdyby udało się dograć obecny sezon w III lidze. Ten jednak został przerwany przez epidemię. "To jest nasza praca. Z tego żyjemy. Wiemy, że przerwanie rozgrywek wiąże się z wieloma problemami finansowymi klubów. Nasza perspektywa pracy też się w tym momencie teraz zmienia. Nie uważam jednak, że gdyby rozgrywki zostały dokończone my byśmy tego awansu nie zrobili. To zdarzenie na które nie mieliśmy wpływu. Trzeba się cieszyć, że potrafiliśmy dobrze grać i być na szczycie tabeli."

Z Piotrem Kołcem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

O co w II lidze w sezonie 2020/2021 może powalczyć Sokół Ostróda? "Myślimy o wzmocnieniu drużyny. Na konkrety trzeba będzie na pewno chwilę poczekać. Jesteśmy na etapie rozmów z prezesami i sponsorami. Zarząd musi przedstawić warunki, w jakich będziemy funkcjonować. Do końca miesiąca będziemy wiedzieć na czym stoimy i w jakich realiach będziemy się obracać. Wtedy łatwiej będzie podejmować decyzje. Szkielet zespołu na pewno zostanie. Jeśli wszystko będzie dobrze należy się spodziewać 5-8 zmian w składzie."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: