Aktualności
22.05.2020

Szymon Sobczak: Wchodzimy na pełne obroty

Bojowe nastawienie i entuzjazm towarzyszą treningom piłkarzy Stomilu Olsztyn przed powrotem na boiska Fortuna 1 Ligi. 2 czerwca zmierzą się na własnym stadionie z Chrobrym Głogów. Od wyniku tego meczu będzie zależało bardzo dużo. Dlatego ważne są nie tylko zajęcia z piłką, ale też przygotowanie mentalne. O czym w Magazynie Sportowym Radia UWM FM opowiadał Szymon Sobczak.

Foto: Kacper Kirklewski

Piłkarze Stomilu Olsztyn do wspólnych treningów wrócili 11 maja. Nie zmarnowali ostatnich dni. "Jesteśmy zadowoleni z tego, że wchodzimy na pełne obroty. Pracujemy bardzo mocno z tego względu, że wiemy, że czeka nas tak zwany piłkarski maraton. Nie możemy narzekać, bo to, co najlepsze dla piłkarza to gra. Już nie możemy się doczekać pierwszego spotkania" - mówi napastnik "Dumy Warmii".

Szymon Sobczak podkreśla też, że możliwość gry w piłkę i spotkania z kolegami z drużyny we wszystkich pobudziły entuzjazm. "Ostatnie dni przepracowaliśmy mocno. Teraz będziemy wchodzić w mikrocykl, w którym będziemy szukać świeżości. Każdy z nas kocha piłkę. Przez pierwsze dni było widać ogromną chęć do grania. Ale nie można też zapomnieć o sile i motoryce. Teraz będziemy zmuszeni do tego, żeby operować piłką. Zostało nam bezpośrenie przygotowanie do spotkania. Nie mam żadnych obaw, że będziemy dobrze przygotowani na start."

A czy piłkarze Stomilu są przygotowywani także pod względem mentalnym do powrotu na boisko i rywalizacji bez udziału kibiców? "Będzie to coś nowego, ale nie mamy się czego obawiać. Przy układzie meczów co trzy dni bardzo ważna będzie regeneracja. Czekają nas też długie wyjazdy, ale jesteśmy mentalnie gotowi na walkę o najwyższe cele. Mam nadzieję, że potwierdzimy to w pierwszych spotkaniach. Wiele zależy też od indywidualnego podejścia każdego zawodnika."

Z Szymonem Sobczakiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Pierwszy mecz po restarcie rozgrywek Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn rozegra 2 czerwca. Na własnym stadionie podejmie Chrobrego Głogów. Początek spotkania o 18:00 (transmisja Polsatsport.pl oraz IPLA).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: