Aktualności
12.05.2020

Jan Hadrava zawodnikiem siatkarskiego Mistrza Włoch

Po czterech sezonach spędzonych w Indykpolu AZS Olsztyn czeski atakujący Jan Hadrava - jeden z najskuteczniejszych siatkarzy w PlusLidze - przenosi się do drużyny aktualnego Mistrza Włoch Cucine Lube Civitanova. Akademikom ciężko będzie znaleźć równie dobrego zawodnika na tę pozycję.

Foto: Grzegorz Czykwin

Trenerem Cucine Lube Civitanova jest były selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi. Szkoleniowiec miał okazję na własne oczy przekonać się o wartości Jana Hadavy pracując w PlusLidze, gdzie prowadził siatkarzy Jastrzębskiego Węgla oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Czeski atakujący trafił do Olsztyna w 2016 roku i z kortowskim klubem wywalczył m.in. 4. oraz 5. miejsce w ligowych rozgrywkach. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że sięgnie po niego silniejsza drużyna. Zanim związał się z akademikami reprezentował barwy francuskiego UGS Nantes Rezé oraz czeskiej Dukli Liberec.

Ostatni sezon nie był dla niego szczególnie udany - głównie przez kontuzję, która wykluczyła go z gry na dwa miesiące. Nie zmienia to jednak faktu, że Indykpol AZS Olsztyn traci swojego kluczowego zawodnika. Był liderem drużyny w ostatnich czterech latach i na pewno zasłużył na sportowy awans.

Jan Hadrava w brawach Indykpolu AZS Olsztyn rozegrał 112 spotkań. Zdobył 2041 punktów (1696 atakiem, 187 blokiem i 158 w polu serwisowym). 18 razy otrzymał statuetkę MVP.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: