Aktualności
28.04.2020

Robbert Andringa zostaje na kolejny sezon w Olsztynie

To będzie już czwarty sezon holenderskiego przyjmującego w kortowskiej drużynie. Indykpol AZS Olsztyn przedłużył o kolejny rok kontrakt z Robbertem Andringą. Bardzo zabiegał o to trener akademików Daniel Castellani. A możliwość dalszej współpracy z argentyńskim szkoleniowcem ułatwiła decyzję zawodnikowi.

Foto: Mateusz Lewandowski

Robbert Andringa w drużynie akademików rozegrał do tej pory 76 spotkań, w których zdobył 686 punktów - 544 atakiem, 100 blokiem i 42 w polu zagrywki. Dlaczego zdecydował się spędzić w Olsztynie kolejny sezon?

"Nikt nie wie, co wydarzy się w przyszłości w świecie siatkówki. Trochę to dziwne, ale to jest jeden z powodów, dlaczego zdecydowałem się pozostać w Olsztynie. Czuję się bezpieczny, wiedząc, że mam już klub, w którym będę występował w nowym sezonie" - przyznaje holenderski przyjmujący. "Głównym jednak powodem jest możliwość kontynuacji pracy z Danielem Castellanim. Początek poprzedniego sezonu nie był udany w naszym wykonaniu. A po przyjściu Daniela, zmieniło się wiele rzeczy - zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Zaczęliśmy cieszyć się siatkówką i było stać nas na wiele. Jestem zadowolony, że w nowym sezonie będę mógł współpracować właśnie z Danielem Castellanim."Zadowolenia z przedłużenia umowy z Robbertem Andringą nie ukrywa także Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. "Bardzo zależało trenerowi Danielowi Castellaniemu, aby reprezentant Holandii nadal grał w Olsztynie" - podkreśla Tomasz Jankowski. "Udało nam się porozumieć z Robbertem, jeszcze przed jego powrotem do rodzinnego kraju i bardzo się z tego cieszę. Będzie to już czwarty sezon Robberta w Olsztynie, co świadczy o zadowoleniu zawodnika z reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn."

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/2021 barwy kortowskiego klubu nadal reprezentować będą także: Wojciech Żaliński, Mateusz Poręba i Remigiusz Kapica. Przyszłość pozostałych zawodników nie jest na razie znana. Choć od kilku tygodni głośno mówi się o tym, że Indykpol AZS Olsztyn opuszczą m.in.: Jan Hadrava, Seyed Mousavi, Michał Żurek, Paweł Woicki i Mateusz Mika.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: