Aktualności
16.03.2020

Jarosław Knopik: Mamy plan na każdy scenariusz

Warmia Energa Olsztyn podobnie jak większość drużyn z naszego regionu zawiesiła treningi. Zawodnicy o formę dbają trenując indywidualnie. Jak przerwa w rozgrywkach i obecna sytuacja mogą wpłynąć na dalsze losy rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej? O to zapytaliśmy trenera Jarosława Knopika.

 

Warmia Energa Olsztyn zawiesiła treningi już 12 marca. "Zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski treningowe. Ale też zostały przekazane informacje, że stosujemy się do tych odgórnych obostrzeń i pozostajemy w domu. Ten trening realizujemy indywidualnie, żeby ograniczyć kontakty z ludźmi. I czekamy na decyzje rządu i na decyzję związku co dalej. Jesteśmy ze sobą  w kontakcie. Zawodnicy informują nas o tym, co się dzieje. Staramy się być odpowiedzialni i do tej sytuacji podejść bardzo poważnie" - mówi trener Jarosław Knopik.

Czy zdaniem szkoleniowca jest szansa na szybki powrót do rozgrywek? "Różne informacje płyną ze środowisk sportowych. My mamy w głowie plan na każdy scenariusz. Spodziewamy się tego, że liga skończy się na obecnym etapie lub że dokończymy rozgrywki, ale rozciągnie się to w czasie. Jeżeli przerwa się wydłuży do 4, 6 czy 8 tygdni - dokończenie ligi praktycznie będzie niemożliwe."

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

Warmia Energa Olsztyn zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Traci tylko punkt do lidera - Nielby Wągrowiec.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: