22.02.2020

Warmia wyrwała kolejny komplet punktów

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 28:26 (16:12) z GKS-em Żukowo i obroniła pozycję lidera grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Trzecie w tym roku zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Drużyna Jarosława Knopika pokazała charakter przełamując rywala w końcówce spotkania.

Mecz rozpoczął się od równej gry obu ekip. Stopniowo swoją przewagę na parkiecie budowali olsztynianie. Do przerwy prowadzili już różnicą czterech bramek (16:12). Początek drugiej połowy nie zapowiadał problemów Warmii. Coś zaczęło się wymykać gościom spod kontroli od stanu 18:14. Przez dziesięć kolejnych minut zdobyli tylko jedną bramkę. A GKS Żukowo odrabiał straty i wyszedł na prowadzenie (21:19). Wtedy jednak podopieczni Jarosław Knopika znów doszli do głosu. Wyrównali a w końcówce przełamali gospodarzy i wygrali całe spotkanie 28:26.

"Bardzo cieszy nas zwycięstwo i kolejne trzy punkty. Spodziewaliśmy się bardzo ciężkiego meczu i takie warunki nas spotkały. Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie. Graliśmy bez bramkarza 7 na 6 w ataku i bardzo zdecydowanie i agresywnie w obronie. I to dobrze funkcjonowało do 15-20 minuty. Potem niestety proste błędy i kary które złapaliśmy zaburzyły trochę ten plan. Druga połowa była bardziej nerwowa. Na szczęście dobrze rozegrana końcówka przyniosła efekt i udało się zdobyć trzy punkty oraz wrócić do Olsztyna jako lider tabeli" - podsumował trener Jarosław Knopik.

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

GKS Żukowo - Warmia Energa Olsztyn 26:28 (12:16)

GKS Żukowo: Krzysztof Muńko, Bartłomiej Żurawski - Maksymilian Linda, Mateusz Pograniczny 2, Damian Woźniak, Grzegorz Dorsz 4, Kacper Saraczyn 1, Karol Radecki 4, Paweł Maliński 4, Alan Benkowski 7, Karol Kisiel 2, Maciej Papina 2.

Warmia Energa: Makowski, Pikura, Kłodziński - Mięsopust 7, Dzido 3, Pasymowski 1, Kopyciński 6, Sikorski 1, Kosmala 3, Golks 2, Zemełka, Rupp, Deptuła 3, Malewski 2

Kolejny mecz Warmia rozegra dopiero 7 marca. Na wyjeździe zmierzy z jedną ze słabszych ekip grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej - Jurandem Ciechanów. Początek spotkania o 18:00.