18.02.2020

Warmiacy odzyskali fotel lidera!

Warmia Energa Olsztyn wygrała w Hali Urania 30:24 (14:13) z SMS-em ZPRP Gdańsk i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Zwycięstwo z młodzieżą z Pomorza nie przyszło jednak łatwo podopiecznym Jarosława Knopika. MVP spotkania został wybrany Miłosz Rupp.

Mecz nie zaczął się dobrze dla gospodarzy. To gdańszczanie w pierwszych minutach częściej trafiali do bramki i Warmia musiała odrabiać straty. Olsztynianom udało się jednak nie tylko dogonić rywali, ale też wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Ostatecznie do przerwy prowadzili minimalnie 14:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Gdańska. Rzucili dwie bramki, ale z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. To Warmia budowała swoją przewagę i wygrała pewnie 30:24.

"Od samego początku spotkania popełnialiśmy za dużo błędów technicznych i taktycznych, co dobrze wykorzystywał zespół z Gdańska. W drugiej połowie skupiliśmy się na tym, żeby zagrać tak jak trenujemy i jak przygotowywaliśmy się do tego meczu. To cieszy, że potrafiliśmy się podnieść po słabej pierwszej połowie. Mam nadzieję, że to się nam więcej nie przydarzy, dlatego że przy lepiej dysponowanym zespole moglibyśmy tych punktów już nie odzyskać" - ocenił trener Warmii Jarosław Knopik.

Z Jarosławem Knopikiem rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Warmia Energa Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 30:24 (14:13)

Warmia Energa: Makowski, Pikura, Kłodziński - Mięsopust 4, Dzido 4, Pasymowski, Kopyciński 4, Sikorski 1, Kosmala 5, Golks 1, Zemełka 2, Rupp 7, Deptuła 1, Malewski 1

W najbliższej kolejce Warmię czeka trudny wyjazd. W sobotę 22 lutego zmierzy się z czwartym w tabeli GKS-em Żukowo. Zespół ten rozegrał do tej pory tylko 11 spotkań. Olsztyniania po 13 meczach wrócili na pozycję lidera grupy A. O dwa punkty wyprzedzają Nielbę Wągrowiec, która jednak ma w zapasie jeszcze jedno zaległe spotkanie.