13.02.2020

Kolejny wygrany sparing Stomilu

W swoim drugim sparingu podczas obozu przygotowawczego w Nieborowie Stomil Olsztyn wygrał 3-1 z trzecioligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozegrano w Sierakowicach Lewych a bramki dla "Dumy Warmii" zdobyli: Koki Hinokio, Oktawian Skrzecz i Artur Siemaszko.

Wynik meczu otworzył w 23 minucie Koko Hinokio. Rzut karny wykonywał Artur Siemaszko, ale jego strzał obronił Sebastian Przyrowski. Skuteczniejszy był Japończyk, który pokonał bramkarza drużyny z Grodziska Mazowieckiego. Rywale jednak odpowiedzieli szybko. Po dwóch minutach było już 1-1 a na listę strzelców wpisał się Damian Jaroń (z rzutu karnego). Chwilę później Stomil znów wyszedł na prowadzenie po bramce Oktawiana Skrzecza. Zwycięstwo "Dumy Warmii" przypieczętował w drugiej połowie Siemaszko.

Trener Piotr Zajączkowski dał tym razem odpocząć m.in. Samowi van Huffelowi i Mateuszowi Gancarczykowi. Nie zagrali też wracający do pełnej sprawności: Grzegorz Lech i Wiktor Biedrzycki.

"Uważam, że wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili, zaprezentowali się z dobrej strony. Najważniejsze, że nikt nie doznał kontuzji. Do końca obozu zostały nam jeszcze dwa dni. W sobotę kończymy meczem z drugoligowym Zniczem Pruszków i to będzie nasz najważniejszy sprawdzian na obozie" - mówił po spotkaniu z Pogonią szkoleniowiec Stomilu.

13 lutego 2020 - Sierakowice Lewe (boisko Sierakowianki)
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stomil Olsztyn 1-3 (1-2)
Damian Jaroń 25' (karne) - Koki Hinokio 23', Oktawian Skrzecz 30', Artur Siemaszko 72'

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: (skład wyjściowy) Sebastian Przyrowski - Kacper Łoś, Norbert Jędrzejczyk, Michał Gładysz, Andrzej Krajewski, Patryk Szymański, Mariusz Baranowski, Grzegorz Gulczyński, Jakub Kołaczek, Damian Jaroń, Franciszek Ratajczyk.

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (46' Piotr Skiba) - Janusz Bucholc (46' Lukáš Kubáň), Serafin Szota (46' Mateusz Bondarenko), Jakub Mosakowski (46' Ołeh Tarasenko), Jonatan Straus (46' Jakub Staszak) - Oktawian Skrzecz (60' Jakub Mosakowski), Jakub Tecław (46' Wojciech Hajda), Maciej Pałaszewski (46' Waldemar Gancarczyk), Eric Molloy (46' Richard Amaechi Johnson) - Koki Hinokio, Artur Siemaszko.