Aktualności
10.02.2020

Maciej Kowalewicz na podium Grand Prix Plzeň 2020

Reprezentant klubu Gwardia Olsztyn Maciej Kowalewicz zajął trzecie miejsce w międzynarodowych zawodach strzeleckich Grand Prix Plzeň w Czechach. W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów jako pierwszy Polak w historii przekroczył 630 punktów. To dobry prognostyk przez zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

 

Zawody odbyły się w dniach 6-9 lutego. W pierwszym dniu w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów seniorów Maciej Kowalewicz uzyskał wynik 622,8 punktów, co dało mu 9 miejsce. Do awansu do finału zabrakło jedynie 0,7 pkt. W drugim dniu rywalizacji w tej samej konkurencji reprezentant Polski jako pierwszy mężczyzna w kraju przekroczył wynik 630 pkt. Rezultatem 630,1 pkt poprawił rekord Polski. W finale zdobył brązowy medal ulegając jedynie dwóm medalistom olimpijskim z Rosji.

Ostatniego dnia zawodów Maciej w parze Martą Mazany (Zawisza Bydgoszcz) zakwalifikował się do finału w konkurencji karabinu pneumatycznego MIX. W finale zajęli ostatecznie drugie miejsce przegrywając ostatnim strzałem.

Forma olsztyńskiego zawodnika może cieszyć. To początek jego seniorskiej kariery sportowej. Jest nadzieja na występ studenta UWM na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. "Jestem zadowolony z postępów, które robię i formy, jaką teraz reprezentuję. Na pewno będę walczył na zbliżających się Mistrzostwach Europy - indywidualnie i w mixie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze - jest szansa na zdobycie kwalifikacji do igrzysk" - posumował.

O swoim starcie Maciej Kowalewicz opowiadał w studiu Radia UWM FM. Spotkał się z nim Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Teraz przed reprezentantem Polski przygotowania do strzeleckich Mistrzostw Europy seniorów, które na przełomie lutego i marca odbędą się we Wrocławiu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: