09.02.2020

Indykpol przegrał w Warszawie dziesiąty kolejny mecz o stawkę

Tylko jednego seta udało się wygrać akademikom w stolicy. W meczu z Vervą Warszawa - liderem PlusLigi - Indykpol AZS Olsztyn przegrał 1:3 (21:25, 17:25, 25:18, 18:25). Była to już dziesiąta kolejna porażka drużyny z Kortowa w meczu o stawkę. W tabeli spadła na dziesiąte miejsce.

Trudno było spodziewać się przełamania właśnie w meczu z Vervą Warszawa. Ekipa ze stolicy w tym sezonie spisuje się znakomicie. W PlusLidze przegrała dotąd tylko raz. Zwycięstwo z Indykpolem AZS Olsztyn było już osiemnastym odniesionym przez drużynę Andrei Anastasiego.

Warszawianie dominowali na parkiecie zdecydowanie w dwóch pierwszych setach. W trzecim kibice z Olsztyna mogli na chwilę uwierzyć w przebudzenie podopiecznych Daniela Castellaniego. Argentyńczyk nadal musi radzić sobie bez dwóch nominalnych atakujących - Jana Hadravy i Remigiusza Kapicy. Właściwie nie rotuje składem. Więc chyba ugranie tej jednej partii - w której akademicy zagrali dobrze blokiem i skutecznie w ataku - należy uznać i tak za sukces. Kolejny raz najskuteczniejszy był Wojciech Żaliński. Zdobył 18 punktów. Nieźle zaprezentowali się też Robbert Andringa (15) i Mateusz Mika (10) oraz najlepszy blokujący PlusLigi - Seyed Mousavi (9).

"Musimy pamiętać o tym jak graliśmy w trzecim secie i tak grać w kolejnych meczach" - mówił na antenie Radia UWM FM po spotkaniu holenderski przyjmujący Robbert Andringa.

Z Robbertem Andringą rozmawiał Mateusz Lewandowski. Posłuchajcie!

Bardzo brutalny w ocenie meczu był natomiast Mateusz Mika. "Trzeci set to był wypadek przy pracy drużyny z Warszawy. Kolejny raz graliśmy słabo. Musimy dalej pracować i zacząć w końcu grać. Przegraliśmy - jestem zdenerwowany, sfrustrowany. Chciałbym w końcu wygrać jakiś mecz."

MVP spotkania został Artur Udrys. Najwięcej punktów dla Vervy Warszawa zdobył natomiast Kevin Tillie.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:18)

VERVA Warszawa: Brizard (3), Udrys (13), Wrona (11), Nowakowski (10), Kwolek (7), Tillie (16), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski, Król (1), Kozłowski (1), Grobelny (6)

Indykpol AZS: Woicki (1), Żaliński (18), Andringa (15), Mika (10), Poręba (6), Seyed (9) Żurek (libero) oraz Kowalski

W kolejnym meczu - w piątek 14 lutego o 20:30 - Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się we własnej hali ze Ślepskiem Suwałki. Transmisja spotkania oczywiście na antenie Radia UWM FM.