09.02.2020

Futsalistki z UWM awansowały do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęły siódme miejsce w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. W fazie grupowej były drugie - za późniejszymi tryumfatorkami z Uniwersytetu Szczecińskiego. W decydującym o awansie meczu pokonały Uniwersytet Łódzki.

Turniej rozgrywany był w Warszawie w dniach 7-9 lutego. Zespół Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie trafił do najsilniejszej grupy A. Już w pierwszym spotkaniu podopieczne Ewy Kuliś i Grzegorza Dubielskiego musiły zmierzyć się z jedną z najsilniejszych ekip w Polsce - drużyną Uniwersytetu Szczecińskiego. Przegrały 0:3 - jak się później okazało z tryumfatorkami imprezy eliminacyjnej. W kolejnych dwów meczach studentki UWM zdobyły jednak komplet punktów. Wygrały kolejno 1:0 z UMK Toruń i 3:1 z SGH Warszawa. O zajęciu drugiego miejsca w grupie zadecydować miał ostatni pojedynek z AWF-em Warszawa. Zakończył się remisem 3:3 a ten promował drużynę z Kortowa.

UWM Olsztyn 3:3 AWF Warszawa

Do półfinałów turnieju eliminacyjnego awansowały jedynie zespoły, które wygrały rywalizację grupową. Ekipy z drugich miejsc walczyły między sobą o pozycje 5-8. Drużyna z UWM najpierw przegrała 1:3 z Politechniką Poznańską. Ale w meczu o siódme miejsce (dające awans do turnieju finałówego AMP) kortowskie zawodniczki okazały się minimalnie lepsze od Uniwersytetu Łódzkiego (4:3).

O turnieju opowiedziały nam Aleksandra Kojadyńska i Anna Karwacka. Z zawodniczkami spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet odbędzie się w dniach 20-23 lutego w Poznaniu.