Aktualności
09.02.2020

Nielba goni Warmię. Olsztynianie przegrali po karnych

Warmia Energa Olsztyn przegrała po rzutach karnych z Nielbą Wągrowiec i na trudnym terenie wywalczyła jeden punkt. W regulaminowym czasie gry padł remis 27:27. W najbliższej kolejce podopieczni Jarosław Knopika zmierzą się w Hali Urania z SMS-em ZPRP Gdańsk.

Foto: Nielba Wągrowiec

Mimo dobrego początku spotkania, olsztynianie szybko oddali inicjatywę gospodarzom, którzy zbudowali sobie bezpieczną przewagę i kontrolowali grę niemal do końca. Na szczęście Warmia w ostatnich minutach docisnęła silnego rywala i rzutem na taśmę dogoniła remis 27:27. W serii rzutów karnych lepsza była jednak Nielba. Wygrała minimalnie 6:5.

"Takiego spotkania się spodziewaliśmy. Było dużo emocji na boisku i poza boiskiem. To jest ciężki teren i my o tym wiedzieliśmy. Mimo tego zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Najważniejsze jest dla nas to, że udało nam się odrobić kilkubramkową stratę, którą Nielba sobie wypracowała w drugiej połowie. Nie zwieszaliśmy głów i do końca wierzyliśmy w to, że możemy to spotkanie wygrać. Niestety doszło do rzutów karnych a tam szczęście było po stronie drużyny z Wągrowca" - podsumował trener Jarosław Knopik.

Nielba Wągrowiec - Warmia Energa Olsztyn 27:27 (15:13), k. 6:5

Warmia Energa: Makowski, Kłodziński, Pikura - Mięsopust 4, Dzido 1, Starzec, Kopyciński 5, Sikorski 1, Pasymowski, Idzikowski, Kosmala 2, Golks, Zemełka, Rupp 4, Malewski 8.

 

Warmia utrzymała pierwsze miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi. Ma jednak rozegrane jedno spotkanie więcej od pozostałych drużyn z czołówki. W najbliższej kolejce w Hali Urania podejmie SMS ZPRP Gdańsk. Mecz zaplanowano we wtorek 18 lutego o 19:00.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: